İzmir, Adana Lezzet Buluşması'na hazırlanıyor. 16-19 Mayıs tarihleri arasında Bornova Büyük Park'ta gerçekleştirilecek olan buluşmaya, Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve bazı ilçe belediye başkanları da katılım gösterecek. Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan festival daha önce rekor katılımlar elde etmişti. Geçtiğimiz yıl 250 binin üstünde ziyaretçiyi ağırlıyan festivalin bu yılki İzmir ayağında da sürpriz etkinlikler, konuklar ve eğlence günleri yer alacak.
Adana Lezzet Buluşmaları Koordinatörü Cem Özçelik, 16-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlik için İzmirlilere çağrıda bulundu. Özçelik, “Adana Lezzet Buluşmaları etkinliğinde kültürümüzle birlikte Adana’yı İzmir’e getiriyoruz. Emin olun, Adana’yı her yönüyle İzmir’e taşıyacağız. Şairlerimiz, yazarlarımız, Kültür Bakanlığı onaylı el sanatçılarımız, yöremizin her rengi nakış nakış İzmir’de olacak” ifadesine yer verdi.

Başkent Millet Bahçesi'nde Ankara'nın yöresel lezzetleri tanıtıldı Başkent Millet Bahçesi'nde Ankara'nın yöresel lezzetleri tanıtıldı

Whatsapp Image 2024 05 14 At 08.40.30
 İZMİR-ADANA PLAKALARINI YAN YANA GETİRECEĞİZ
Özçelik, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda 15 Mayıs’ta yapılacak etkinlikten sonra 16-19 Mayıs tarihleri arasında da dört gün boyunca Büyükpark’ta Adana Lezzet Buluşmaları ve kültür etkinlikleriyle İzmir’de olacaklarını da belirterek, “Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda İzmir-Adana plakalarını yan yana getireceğiz. 01-35 yani 135 metre döner, 35 metre kebap ikramımız olacak. Şırdan, şalgam, halka tatlı gibi Adana ile özdeşleşen tatlarımız da benzer şekilde İzmirlilere sunulacak” açıklamasını yaptı.

Editör: Alper Temiz