ALPER TEMİZ - 31 Mart Yerel Seçimleri'nden sonra Hızlı Eylem Planı adı altında bir dizi acil planlamaları yürürlüğe sokmak için kolları sıvayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, 13 Haziran'da İzmir Kent Lokantası'nı hizmete açtı. Göreve geldiği günden bu yana Halk Ekmek fiyatını 5 TL’ye düşüren ve Anne Kart ile Emekli Dayanışma Kartı uygulamasını devreye sokan Başkan Tugay'ın İzmir Kent Lokantası hizmeti de büyük bir övgü alıyor.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'na annesinden acı haber! Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'na annesinden acı haber!

Hafta içi saat 11.30 itibarıyla hizmete başlayan lokantada, dört çeşit yemekten oluşan menü 50 TL’den vatandaşlara sunuluyor. Grand Plaza tarafından yapılan yemeklere ilk haftalarda 300 kişilik kapasiteyle başlanırken, bu oran artış göstererek 400'e kadar çıktı. Lokantadan yemek yiyen vatandaşlar ise oldukça memnun olduklarını, yemek ve malzeme kalitesinin mükemmel seviyede olduğunu dile getirdi.

I M G 20240624 181248

"Esnaf da burada... "
Lokantada yemek yiyenler arasında yakın bölgelerden gelen dönerci, lokantacı ve farklı gıda hizmetleri sunan işletme sahipleri de bulunuyor. Menünün hergün değiştiğini ve 50 liralık fiyatına karşılık verilen çeşitliliğin büyük ve örnek bir hizmet olduğunun altını çizen bir esnaf, "Porsiyondan ne kadar kalori aldığımızı bilmemiz çok önemli. Aynı zamanda diyetisyenlik hizmeti de sunulmuş oluyor. 4 çeşit yemek alıyoruz. Çorbamız, etli, tavuklu ya da sebzeli yemekler var. Yan yemek dediğimiz pilav, makarna ve bulgur da var. Yanındaysa meyve ve tatlı alıyoruz. Tüm bu menü 50 lira" ifadelerini kullandı.

20240624 175054

Muhabir: Alper Temiz