Rusya'dan Astrakhan'da güç gösterisi: Kıtalararası balistik füze fırlatıldı! Rusya'dan Astrakhan'da güç gösterisi: Kıtalararası balistik füze fırlatıldı!

Firari Pedofili Şüphelisi Yakalandı

1969 ile 1971 yılları arasında İngiltere genelinde gerçekleşen 11 farklı çocuk istismarı olayıyla suçlanan 80 yaşındaki Richard Burrows, 1997 yılında kaçtıktan sonra 27 yıl sonra yakalandı. İngiliz polisi, uzun yıllar boyunca en çok arananlar listesinde bulunan Burrows'u Tayland'dan İngiltere'ye dönüşü sırasında Heathrow Havalimanı'nda gözaltına aldı.

Adalet Geç de Olsa Sağlanacak

Cheshire Polisi biriminin raporlarına göre, Burrows'un 1969 ile 1971 yılları arasında işlediği çocuk istismarı suçlarına ilişkin mahkemeye katılmamasının ardından firar ettiği ve uzun yıllar boyunca en çok arananlar listesinde yer aldığı belirtildi. Dedektif Müfettiş Eleanor Atkinson, İngiliz polisinin uzun yıllar süren sabır ve kararlılıkla Burrows'u bulduğunu ve adaletin geç de olsa sağlanacağını ifade etti.

Ortak Çalışma Sonucu Yakalandı

Atkinson, firari Burrows'un yakalanması operasyonunun İngiltere Polisi ve Ulusal Suç Teşkilatı (NCA) Tayland birimlerinin ortak çalışmaları sonucunda gerçekleştiğini belirtti. Gözaltına alınan Burrows'un bugün Chester Crown Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Bu gelişmelerle birlikte, İngiltere'de yıllarca firarda kalan ve aranan bir suçlunun adalet önünde hesap vereceği umudu, yetkililer ve kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Kaynak: İHA