Radyo Ege'de 90 Saniye programında usta gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş yaklaşan 10 Kasım'a dikkat çekti. Bugün Atatürk gerçeği ne kadar düşünce olarak yaşamımızda? Özellikle 1980, 1990, 2000 sonrası ve 2016 sonrası Atatürk ne anlam ifade etti Türkiye’de? diye soran Hasan Tahsin Kocabaş CHP kurultayına değil 10 Kasım'a bakmamız gerekir mesajı verdi.

Ülke turizmine fuar dopingi! Ülke turizmine fuar dopingi!

İşte Hasan Tahsin'in açıklamaları...

KURULTAY DEĞİL 10 KASIM
Haftaya CHP kurultayıyla değil, tam 4 gün sonra anmaya çalışacağımız Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümüyle başlamak istedim.
10 Kasım 1938 saat 9’u beş geçe ayrıldı aramızdan Ebedi Şef Gazi Paşa… Hepi topu 57 yaşındaydı öldüğünde ama, o 57 yıl öyle geçti ki yaşamında, belki bugün biz hala kavrayamadık farkını. 38
yaşındaydı Samsun’a ayak basıp, Anadolu’yu bağımsızlaştırma, insanlarını yurttaşlık haklarına kavuşturma savaşını başlattığında.
Allah aşkına bir düşünün bize sadece 19 yılda hem bağımsızlık hem özgürlük hem onur hem gurur hem eşitlik hem de yurttaşlık haklarımızı sağladı. Sağladı ve ayrıldı aramızdan. Ben oldum olası Atatürk’ümüzün sağlık nedenleriyle öldüğüne inanmadım. Ama asla kesin kanıtlayamayacağımız şüpheleri de taşıyorum yüreğimde. Onca makale, kitap okudum ama aklımın ermediği de çok nokta yakaladım. O yüzden de sadece, her canlının bir gün öleceğine olan inancımla kabullendim 10 Kasım 1938 saat 9’u beş geçeyi… Çünkü gerçek değişmeyecek sonuçta. Peki geçen 85 yılda neler yaşadık? Bugün Atatürk gerçeği ne kadar düşünce olarak yaşamımızda? Özellikle 1980, 1990, 2000 sonrası ve
2016 sonrası Atatürk ne anlam ifade etti Türkiye’de? Bu hafta ağırlıkla konumuz bu olacak…
Ne mutlu Türküm diyene!