Gazeteci Ercan Pala, Son Mühür TV’de yayınlanan Sıcak Bakış programında Ayşegül Koç’un sorularını yanıtladı. Özgür Özel’in ‘İzmir listesi tarihimizin en az tepki alan listesi’ açıklamasını rüya görüyorsunuz diyerek eleştiren Pala; “Küskünler ordusu yaratıyorlar. Küçük ilçeler de bağımsız ya da başka partilerden aday olanlar olursa, CHP seçim kaybeder” dedi.

“Yeni yönetim eline yüzüne bulaştırdı.

CHP İzmir’de adaylar üzerinden yaşanan tartışmalara değinen Pala; “CHP İzmir aday listesi, anketlerin sonuçlarına göre ya da ön seçimle olmadı. Yani örgüte de sorulmadı. Sorulmadığını da şuanda yaşanan itirazlardan anlıyoruz. CHP, yani yeni yönetim bu süreci eline yüzüne bulaştırdı. Özgür Özel kafasında hala kongreyi bitiremedi. İzmir tırpanlandı. İzmir bir pasta, pasta seven herkes pay almaya çalışıyor. Yerel seçim siyasetin gidişatını belirleyecek. Özgür Özel’in çok uzun süre genel başkanlık yapacağını düşünmüyorum. Bizim sorunumuz kişi değil, yöntem. Benim sorunum CHP’nin İzmir’i yok saymasıyla. Listede bana 15 tane anketten örgütten çıkmış ismi ispatlasınlar. Ben siyaset konuşmayı bırakırım. Sen Genel Başkan olarak şuan CHP’ye zarar veriyorsun” ifadelerini kullandı.

“Rüya görüyorsunuz”

Ne Tunç Soyer, ne Cemil Tugay! Bir araya gelmiyorlar! Tesadüf mü? Kırgınlık mı? Ne Tunç Soyer, ne Cemil Tugay! Bir araya gelmiyorlar! Tesadüf mü? Kırgınlık mı?

Özgür Özel’in ‘İzmir listesi tarihimizin en az tepki alan listesi’ açıklamasını değerlendiren Pala; “Eğer böyle diyorsa, rüya görüyorsunuz derim. Bu listeye sadece adaylar değil örgüt itiraz ediyor. Karaburun Belediye Başkan Adayı Balcı, protesto edildi. İlçe de konuştu, gitti. Sonra ilçe başkanı açıklama yaptı. Bu adayla seçimi kazanıp kazanmayacağımızı bilmiyorum dedi. Bu her şeyi özetliyor aslında. Kadın adaylar konusu olumlu. İzmir’in kalbini kadın adaylar yönetecek. 9 kadın aday var İzmir’de, hem de seçilebilecek ilçelerde. Kıyamet kopar ise CHP Konak’ta, Karşıyaka’da kaybeder. CHP aday değişikliğine gider mi derseniz, ya listelerde diretecekler ya da bir ya da iki ilçede değişiklik yapıp örgütü dinledik diyeceklerdir” dedi.

“Küskünler ordusu yaratıyorlar”

Tunç Soyer’in açıklamalarını da değerlendiren Pala; “5 yıl senin İzmir gibi kale diye nitelendirdiğin yerde Büyükşehir Belediye Başkanı’na seni aday göstermiyoruz diye beş dakika önce haber verilmez. Nasıl Cemil Bey’i çağırıp görüştüler ise Tunç Bey’in de çağırılması gerekirdi. O da CHP’li. Küskünler ordusu yaratıyorlar şuanda. Küçük ilçeler de bağımsız ya da başka partilerden aday olanlar olursa CHP’ye seçim kaybettirir. Karaburun’da Serdar Yasa aday olsun, Ak Parti kazanır. Aynı şekilde Menemen’de öyle. Sadık Bey’in Bergama’ya alınması Ak Parti’nin riske ettiği bir karar bence” açıklamasında bulundu.

“31 Mart Özel’in kaderini belirleyecek”

Pala; “31 Mart çok önemli. Özgür Özel’in geleceğini de belirleyecek. Özgür Özel 6 ay daha mı genel başkanlık yapacak, 1 sene daha mı? Sonuçlar gösterecek. Özel, hiçbir zaman Kılıçdaroğlu’nun yaptığı kadar o koltukta olamayacak. Yerel seçimlerin sonuçlarına göre Genel Başkanlık süresi belli olacak” ifadelerini kullandı.

Editör: Bünyamin Dobrucalı