Kimi insanlar demlikte kalan çayı bitkilerin sulanması için kullanmayı tercih ederken, kimileri ise ev temizliğinde doğal bir temizleyici olarak değerlendirir. Ancak kimsenin bilmediği bir mucize yöntem, demlikte kalan çayın cilt bakımında kullanılmasıdır.
 

Demlikte kalan çay, antioksidanlar bakımından zengindir ve cildinizi besleyerek genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca çayın içeriğinde bulunan tanen maddesi sayesinde ciltteki yağlanmayı azaltabilir ve sivilce oluşumunu engelleyebilir.

Peki, demlikte kalan çay nasıl cilt bakımında kullanılır? İşte mucize yöntem:

Ç A Y P O S A

Cildinizi nemlendirmek ve canlandırmak için, banyodan önce bir çaydanlık çayla vücudunuzu ovun.

Çay, cildinizdeki yaraları da iyileştirmeye ve mikropları öldürmeye yardımcı olur. Pamukla yaralı bölgeye uygulayabilirsiniz.

Balık temizlediniz ya da soğan doğradınız ve ellerinizde koku kaldı. Sabunla yıkasanız da geçmiyor.

Bunu önlemek için, kaynamış çaydan bir tas alın ve ellerinizi bu suda tutun.

Birçok kişi çöpe atmak zorunda kalıyor! Çileğin uzun süre taze kalmasını sağlayan tüyo Birçok kişi çöpe atmak zorunda kalıyor! Çileğin uzun süre taze kalmasını sağlayan tüyo

Gözleriniz yorgun ve şiş mi? Kaynamış çaydan bir tas alın ve başınızı buharına tutun.

Gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz. Buzdolabınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için, demlikte kalan çay posalarını kurutun ve bir kaba koyup buzdolabının içine yerleştirin.
Buzdolabınızdaki kokular yok olacak.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyu olarak ılık çay kullanın.

Saçlarınızın parlaklığına inanamayacaksınız. Ayaklarınızı rahatlatmak ve dinlendirmek için, ılık çaylı bir suya batırın ve her gece 10 dakika bekletin.

Boğazınız ağrıyorsa, çay posasını süzün ve soğuyan çayla gargara yapın. Boğazınızdaki iltihabı alacak ve rahatlatacaktır.

Kaynak: Yeniçağ

Kaynak: Haber Merkezi