CHP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel liderliğinde 29 Ocak Pazartesi günü toplanan MYK ve PM ardından aday ilan edilen Nurşen Balcı ilk kez geldiği Karaburun’da ilçe binası önünde protesto gösterileriyle karşılaştı. CHP Karşıyaka İlçe Örgütü mensuplarıyla beraber geldiği CHP Karaburun İlçe Örgütü’ne girmek için tepkili Karaburunluların beklediği Parti ana giriş kapısı yerine bir kahveden geçiş yapan Nurşen Balcı, parti merdivenlerinden çıkarken ‘kırmızı kart’ gösteren ve “İthal aday istemiyoruz” pankartı taşıyan partililerce karşılandı. Adı bağımsız aday olacak iddialarıyla konuşulan eski Karaburun Belediye Başkanlarından  Serdar Yasa gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada, “Karaburun hep kazanmıştır. Ancak Börklüce döneminden bu yana haksızlıklara karşı çıkmıştır. Doğruya doğru, eğriye eğri Karaburun!” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'ya gidiyor: Gündemdeki konuları değerlendirecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Muğla'ya gidiyor: Gündemdeki konuları değerlendirecek

İthal aday istemiyoruz…

Yarımada’nın en küçük ilçesi olduklarını vurgulayan CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı ise, Karaburunluların tanımadığına oy vermeme tercihinde olduğunu söyledi. Subaşı, “Ben de ithal başkan adayı istemiyorum. Seçimi kazanma şansımız yoktur. Bizim insanımız tanımadıktan sonra oy vermiyor. Bu açıdan sıkıntılıyız. Büyük bir ilçemiz yok. Mesela Buca’da insanlar partisine oy veriyor. Bizde böyle bir durum yok ” diye konuştu.

Nurşen Balcı: CHP kazanacak, biz kazanacağız…

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı ise, ilçe ziyaretindeki tepkilerin duygusal olduğunu savunarak, “CHP’den asla vazgeçmeyeceklerini düşünüyorum. CHP kazanacak, biz kazanacağız” dedi.

CHP Karaburun Belediye Başkan Adayı Nurşen Balcı, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile bir saat kapalı toplantı yaptıktan sonra, kentten ayrılmak üzere otomobiline binerken protestolarla, ‘istifa’ sloganlarıyla ve şoför mahalline asılan “İthal aday istemiyoruz” pankartıyla Karşıyaka’ya uğurlandı.

Kaynak: Haber Merkezi