Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir’le ilgili bir sıcak gelişme daha yaşandı. Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen MYK ve PM’de gündeme alınmayan İzmir için 29 Ocak Pazartesi günü özel bir MYK ve PM yapılması kararlaştırılmıştı. Aynı gün hem Büyükşehir hem de daha önce açıklanan 6 ilçe dışında kalan 24 ilçenin ele alınıp PM’den karar çıkması bekleniyordu. Başkent Ankara’dan gelen son dakika bilgisine göre CHP kurmayları Büyükşehir ve ilçeleri aynı gün içinde ele almayı doğru bulmadı. Buna göre 29 Ocak Pazartesi günü sadece İzmir Büyükşehir düğümü çözülecek. Pazartesi MYK ve PM'sinde henü açıklanmayan illerin ele alınacağı öğrenildi.

Sosyal medyada çocuklarımızın fotoğraflarını neden paylaşmamalıyız? Sosyal medyada çocuklarımızın fotoğraflarını neden paylaşmamalıyız?

Cuma değil Perşmebe...

Geçtiğimiz Cuma günü toplanan ve Cemil Tugay’ın Büyükşehir için isminin gündeme geldiği bildirilen MYK’da ilçe belediye başkan adaylarının da konuşulup konuşulmadığı tartışma konusu olmuştu. Genel Merkez kulislerine yansıyan listenin Cuma günkü MYK’da değil, Perşembe akşamı Özgür Özel liderliğinde gerçekleştirilen 7 kişilik mini MYK’da ele alındığı dile getiriliyor. Masada Cemil Tugay ve Tunç Soyer isminin önde olduğu belirtilse de Filiz Ceritoğlu Sengel ve Buğra Gökce için de adaylık umudunun devam ettiğine işaret ediliyor.

İlçeler ne zaman?

CHP henüz açıklamadığı 24 ilçeyi 1 Şubat Perşembe günü gerçekleştireceği MYK ve PM’de ele alacak. Aynı tarihte CHP’nin henüz açıklanmayan bütün seçim bölgelerinde aday isimlerinin netleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi