Tıp mesleğini Kınık’ta iki dönem çok başarılı bir belediye başkanlığı göreviyle taçlandıran Sadık Doğruer bu kez Bergama’da şansını deneyecek. Doğruer’in rakibi ise tıpkı kendisi gibi doktor olan Tanju Çelik olacak.

Hipokrat’la birlikte tıp mesleğinin atası kabul edilen Galen’e ev sahipliği yapan Bergama binlerce yıl sonra bu kez iki doktorun kapışmasına sahne olacak. Bergama’da belediye başkanlığı binasında bayrağı dalgalanan AK Parti Bergama’da mevcut Başkan Hakan Koştu yerine komşu ilçenin başarılı doktor başkanı Sadık Doğruer’i tercih etti. Bir anda Bergama’daki yarışın içinde bulan Sadık Doğruer Kınık’ta markalaşmaya doğru giden çalışmalarını çok da uzak olmadığı Bergama’da tekrarlamak için hazırlıklara başlamış durumda. 

CHP Tanju Çelik’le iddialı geliyor…

AK Parti'nin seçim günü planı: 2 Milyon teşkilat mensubu aktif rol alacak! AK Parti'nin seçim günü planı: 2 Milyon teşkilat mensubu aktif rol alacak!

CHP’de adı ilk açıklanan 6 aday arasında bulunan Tanju Çelik de tıpkı potansiyel rakibi Sadık Doğruer gibi tıp mesleğine gönül vermiş biri. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ndeki başarılı çalışmalarıyla tanınan Tanju Çelik siyaset sahnesinde Bergama’nın bir numaralı koltuğuna oturmak için yoğu bir hazırlık içinde. İzmir’de CHP ve AJK Parti arasında kıran kırana geçmesi beklenen siyasi rekabette sonucu en çok merak edilen ilçelerden biri olan Bergama’da kim kazanırsa kazansın başkanın ünvanın önünde DR. Kelimesini görecek gibiyiz…

Kaynak: HABER MERKEZİ