Cemil Tugay'dan 'İzmir Şehir Tiyatrosu' için yeni yol haritası! Cemil Tugay'dan 'İzmir Şehir Tiyatrosu' için yeni yol haritası!

Festivale, Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak ve Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu'nun yanı sıra Tire Belediyesi Başkan Vekili Hakan Ayhan, Tire Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi Bayındır İlçe Başkanı Arif Uyguner ve yönetimi, ilçenin daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan festival ,Bayındır Kaymakam Emin Kaymak, Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu ve Balcılar Muhtarı Mustafa Güme'nin  konuşmaları ile devam etti. Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu konuşmasında;  "Üreticilerimizin yanındayız; yerel ekonominin gelişmesi ve kalkınmasından pay sahibi olan sembol ürünlerimizden kirazın tanıtımı ve ön plana çıkması elimizden geleni yapacağız. Festivalimizin yapılmasındaki katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanım Cemil Tugay'a, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ve çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. " dedi.
Bayındır Balcılar Kiraz Festivali coşkusu 12. yılını geride bıraktı!Festival Bayındır Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Bayındır Gaziler Derneği tarafından hazırlanan folklor gösterileri ile devam etti. Festival kapsamında düzenlenen En İyi Kiraz ve Kiraz Güzeli yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Festivalde son olarak ünlü sanatçı Özlem Özdil sahne aldı. 

Muhabir: BALAMİR YILDIZ