SON DAKİKA: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin olağanüstü toplantısında  "acil ateşkes" çağrısında bulunuldu! SON DAKİKA: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin olağanüstü toplantısında "acil ateşkes" çağrısında bulunuldu!

Bekir Bozdağ konuşmasında şunları söyledi:

"Şanlıurfa’ya çok fazla yer ayrıldı. Şanlıurfa’nın seçimi yakın markaja alındı. Şanlıurfalılar siyaseti çok seviyor. Dışarıdan yapılan algı Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlarımızı etkisi altına alamadı. Şanlıurfalılar olup bitenleri gördü. Seçim büyük bir yarış havasında. Seçimin havası AK Parti adaylarının başarılı olacağını gösteriyor."

"Vatandaşlarımızın seçim analizini yaparken net bir şekilde değerlendiriyor. Kasım bey ve diğerleri diğer partilerin adayları. Halk onları AK Partili olarak değerlendirmiyor. İlkesel bir davranış sergiledikleri görülmüyor. Cumhurbaşkanımıza karşı saygısızlık, ahlaksızlık olarak görülüyor. Şanlıurfa’da daha yüksek oranda cumhurbaşkanımıza karşı büyük bir muhabbet var. Sonucu değiştirecek oy almaları söz konusu değil. Sandıktan farkla çıkacağımıza inanıyorum."

"DEM Parti’nin adayı bu durumun kendileri için avantaj olduğunu iddia ediyor. Kırsal ilçelerin bir kısmında DEM Parti ile rekabet ediyoruz. DEM Parti Yeniden Refah adayının olmasını avantaj görüyor. Yeniden Refah oy bölerse DEM Parti'nin işine yarar."

Son iki haftada buradaki hafa çok çok değişti. Bizim ölçümlemelerimizde de farkı görüyoruz

Vatandaşlarımız Şanlıurfa’nın DEM’e geçmesine bu seçimde de izin vermeyecektir. Vatandaşlarımız yeniden AK Parti diyecektir.

Kaynak: Haber Merkezi