Tutdere kişisel X hesabından yaptığı açıklamada "Sevgili hemşehrilerim; Hepinizi bir kez daha sağ duyulu olmaya ve Adıyaman'ımıza sahip çıkmaya davet ediyorum... Sandık Kurul üyelerimizden, müşahitlerden ve partimize ulaşan ıslak imzalı tutanaklardan anlaşıldığı üzere seçimleri önde götürüyoruz. Adıyaman'ımızda 6 Şubat'ta yitirdiğimiz canlarımızın hatıralarına saygımız gereği, sonuçlar kesinleştiğinde asla kutlama yapmayacağız, konvoy oluşturmayacağız. Biz Adıyaman'ız; biriz, beraberiz ve hep beraber sükunetle sonuçları karşılayacağız. İlerleyen saatlerde Seçim Koordinasyon Merkezimizde sizlere hitap edeceğim... Her şey Adıyamanımız için..." ifadelerini kullandı. 

Cemil Tugay'la Tunç Soyer'in farkı Ata'nın huzurunda atılan imzayla ortaya çıktı! Cemil Tugay'la Tunç Soyer'in farkı Ata'nın huzurunda atılan imzayla ortaya çıktı!

Abdurrahman Tutdere kimdir?
TBMM 27 ve 28. dönem CHP Adıyaman milletvekili Abdurrahman Tutdere 1976 yılında Adıyaman'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2001 yılından itibaren serbest avukatlık ve uzman arabuluculuk yaptı. Adıyaman Barosu yönetiminde,  Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu'nda görevler aldı.

Siyaset yaşamı "1998 yılında CHP Adıyaman İl Gençlik Kollarında başladı. Partinin Adıyaman teşkilatında İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği yaptı ve birçok kez il ve ilçe kurultay delegeliği görevlerinde bulundu.

27. dönem CHP Adıyaman milletvekili olarak seçildi ve TBMM Katip üyesi olarak görev yaptı.

Kaynak: HABER MERKEZİ