2024 Rio Karnavalı tarihi, bu sene Survivor yarışmasıyla beraber izleyenler tarafından merak konusu oldu. Dominik'te mücadelesine devam eden Survivor 2024 All Star'da, Acun Ilıcalı dans yarışması yapılacağını ve kazanan takımın Rio Karnavalı'na katılacağını söyledi. Dünyada milyonlarca kişinin merakla beklediği Rio Karnavalı'nda göz kamaştırıcı ve ışıltılı kostümlerle sokaklarda dans eden insanlar renkli görüntülere sahne olacak. İşte, Rio Karnavalı nedir, ne zaman? sorularının yanıtı hakkında ayrıntılı bilgiler.

RİO KARNAVALI NE ZAMAN?

Dünyanın en renkli festivali olarak bilinen Rio Karnavalı, 9 Şubat 2024 tarihinde başlayacak. Karnaval 17 Şubat Cumartesi günü sona erecek.

Batuhan A'nın kayıp mürettebatından acı haber: 18. Günde bir ceset bulundu! Batuhan A'nın kayıp mürettebatından acı haber: 18. Günde bir ceset bulundu!

RİO KARNAVALI NEDİR, NEREDE YAPILIYOR?

Rio Karnavalı, Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenen dünyanın en ünlü festivali ve en büyük karnavalı olarak biliniyor.  Hristiyanlık inancındaki Büyük Perhiz'den önce düzenlenmektedir. Karnavalda düzenlenen geçişlerde samba okulları ve milyonlarca insan yer almaktadır.
 

Kaynak: HÜRRİYET