Yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği yılan hikayesine dönen Tunç Soyer DEM Parti'nin kendisini aday olarak göstermesi için baskı yaptığı iddialarının ardından sosyal medyadan mesaj paylaştı.

Tunç soyer mesajında şunları söyledi...

Tunç Soyer’e CHP’den ilk yanıt! Kendi koltuklarının esiri olanlar! Tunç Soyer’e CHP’den ilk yanıt! Kendi koltuklarının esiri olanlar!

Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadı, Türkiye’de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmak ve kişiler arasında bir kavga olduğu izlenimi yaratmaktır.

Bizlere umudunu bağlamış milyonlarca vatandaşımızın inancının, sığ siyasetin kişiler üzerinden yürüttüğü oyunlara kurban edilmesini asla kabul etmiyorum.

Bizim siyasetteki asıl meselemiz demokrasi karşıtı saray rejimini yenmektir. Bunun için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin ülke genelindeki sayısını korumak ve daha da artırmak temel görevimizdir. Sarayın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç yerel seçimlerdeki başarımızın devamı olacaktır.

Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini yaratmak ve tabanın sesine kulak vermek mecburiyetindeyiz. Sığ siyasetin tuzağına düşmeyen, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımıza sahip çıkan, kişiler değil ilkeler ve değerler üzerinden şekillenen tüm aklıselim adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanındayım.

Toplumsal muhalefeti büyütmek için mücadeleye devam edeceğim. Birlikte kazanacağız.

Kaynak: Haber Merkezi