31 Mart Yerel seçimlerden sonra yüzde 3.7'lik bir başarı oranına sahip olan İYİ Parti Genel Başkanından ilk açıklama geldi. Meral Akşener'in istifa edip etmeyeceği tartışma konusu olurken partisinin olağanüstü seçimli kongreye gideceğini açıkladı.

Meral Akşener'in konuşmasından satır başları şu şekilde:

'Seçimlerde görev yapan görevlilere ve  her yaştan tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, milletimizin iradesiyle seçilen tüm büyükşehir belediye başkanlarını, il, ilçe ve belde başkanlarını ve muhtarlarını tebrik ediyorum.

Şunu açıkça söylemek isterim ki seçimlerin Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır olgunluk ve zerafetle tamamlanmış olmasını ülkemizin köklü demokrasi geleceği için fevkalade önemli ve kıymetli buluyorum.

Demokrasilerde her konu tartışılabilir ama...

Biliyorsunuz demokrasilerde her konu tartışabilir ama tek bir konu tartışılamaz. O da seçmenin hür iradesiyle sandığa attığı oyudur. Yani milletin sandıkta gösterdiği iradedir. Çünkü demokrasinin en temel ölçütü, milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir.

Gecenin Bombasi Odatvden Meral Aksener Istifa Ediyor K4Ew

Milletimizin iki yumruk arasında...

Milletimizin iki yumruk arasında sıkıştırılmasından ne kadar yorgun olduğunu bir kez daha gördük. Milletimiz alışılmış kutuplaştırmalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.

Şüphesiz ki; milletimiz bu seçimlerde en büyük mesajını iktidara verdi. Milletimiz ekonomi politikalarına, adaletsizliğe 'yeter' dedi. Milletimiz Erdoğan'a 'artık zorundasın' dedi.

Kendisini defalarca uyarmıştık. Demirel'in sözlerini hatırlatıp 'tencere her iktidarı sallar' demiştik. Fakat kendisi tüm bu çağrıları geçiştirdi. Umarım artık çağrıların ardında milletin sesi olduğunu öğrenmiştir. Umarım artık, herkesin Cumhurbaşkanı olması gerektiğini öğrenmiştir.

Seçimli kongrenin düzenleneceğini duyurdu

İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız, muhasebemizi ve eleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Tam da bu sebeple en kısa sürede seçimli kongremizi düzenleyeceğiz."

SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda! SON DAKİKA: İsrail karşılık verme kararı aldı: füze ve İHA saldırılarına karşı hamle yolda!

Kendi partisinden istifa çağrısı yapılmıştı

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz,  dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı  açıklamada görevinden istifa ettiğini belirtmiş, Meral Akşener’i de şu ifadelerle istifaya davet etmişti:

“İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i istifaya davet ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ