Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı bölgesinde terörle mücadelesini sürdürerek, terör yuvalarına karşı etkili operasyonlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, kahraman Mehmetçik'in bölgede gerçekleştirdiği operasyonlarda sızma girişiminde bulunan teröristlere ait önemli bir silah ve mühimmat deposunun ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamaya göre, operasyon sonucunda 2 adet M-4 piyade tüfeği, 1 adet M4A1 piyade tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar, 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 10 adet RPG-7 mühimmatı, 10 adet RPG-7 sevk fişeği, 25 el bombası, 19 şarjör, 1 kamera, 1 telefon, 2 telsiz ve 1 termal dürbün ele geçirildi. Bu başarılı operasyon, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Kocaeli'de Derince Limanı'nda patlama oldu Kocaeli'de Derince Limanı'nda patlama oldu

Güvenlik güçlerinin koordineli hareketi ve Mehmetçik'in kararlılıkla sürdürdüğü operasyonlar, bölgedeki terör tehdidine karşı alınan önlemlerin etkili bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlarla bölge genelinde halkın güvenliğini sağlamaya ve terörist unsurları bertaraf etmeye devam ediyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ