İzmir'in plajları, yaz aylarında büyük bir ilgiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Çark Plajı'da bu önemli plajlardan biri olarak gözümüze çarpıyor. Peki, Çark Plajı nerede? Çark Plajı'na gitme yolları nelerdir? Detaylar haberimizde...

ÇARK PLAJI NEREDE?

ÇARK PLAJI NEREDE?

Eşsiz bir cennet ve mükemmel plajlar: İşte, İzmir'in 'Mavi Bayrak' alan plajları... Eşsiz bir cennet ve mükemmel plajlar: İşte, İzmir'in 'Mavi Bayrak' alan plajları...

Sörfçüler arasında popüler bir noktadır. İnce kumlu plajı ve berrak denizi ile bilinen Çark Plajı, sörf yapmayı tercih etmeyenler ve çocuklu aileler için idealdir. Deniz sığ olduğu için yeni başlayan sörfçüler için de uygundur. Gün boyunca esen rüzgar ve soğuk denizi, sıcak yaz günlerinde serinlemek için mükemmel bir ortam sunar. Plajın suyu genellikle soğuktur ve yılın büyük bir bölümünde dalga tehlikesi yoktur. Suyun derinliği yavaşça artar ve ani derinlik değişimleri yaşanmaz.

İzmir'in Çeşme ilçesinde yer alan Çark Plajı, Alaçatı Port bölgesinde konumlanmıştır. Alaçatı merkeze 5 kilometre mesafede olup, yaklaşık olarak 10 dakikalık bir sürüş mesafesindedir. Çeşme'den ise 20 kilometre uzaklıkta ve 22 dakikalık bir mesafededir.

ÇARK PLAJI'NA GİTME YOLLARI NELERDİR?

A F1 Qip M8Wje Hb X I W Opawknk0 Bca40 E Lb Sv D4 N K2 X Ck F1=S1600

Alaçatı Çark Plajı'na ulaşım oldukça kolaydır. Çeşme ve Alaçatı'dan Alaçatı Port bölgesine minibüs seferleri sık aralıklarla düzenlenmektedir. Alaçatı'dan yapılan minibüs yolculuğu genellikle yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Özel araç kullanarak Çeşme veya İzmir istikametinden geliyorsanız, İzmir-Çeşme Otoyolu üzerindeki Alaçatı kavşağından ayrılarak Alaçatı Port tabelalarını takip ederek plaja ulaşamanız mümkündür. Alaçatı merkezinden de Alaçatı Port bölgesine ulaştıktan sonra sörf okulları bölgesine kadar ilerlemeniz gerekiyor.

Alaçatı Çark Plajı'na daha rahat ulaşabilmeniz için aşağıda bir harita bilgisi bulunmaktadır. Haritaya tıklayarak yol tarifi alabilir ve kolaylıkla plaja ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi