Edirne merkeze bağlı Hıdırağa köyünde tarım aletleri tamiri yapan ve yalnız yaşayan Hamit Kır'dan haber alamayan komşuları, 10 gün önce jandarmaya kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ekipleri, ihbar üzerine Kır'ı arama çalışmalarını başlattı ve bölgedeki gölet çevrelerinde yoğunlaştı. Kadavra ve jandarma iz takip köpeklerinin de katıldığı arama çalışmaları sırasında Kır'ın cansız bedeni, yaşadığı köye yaklaşık 5 kilometre mesafedeki Küçükdöllük köyü göleti yakınında boş arazide bulundu. Cesedin üzerinin koyun derileri ve çöplerle örtüldüğü tespit edildi. Kır'ın cansız bedeni Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bursa'da AVM'de korkunç olay! Mağaza müdürü depoda intihar etti! Bursa'da AVM'de korkunç olay! Mağaza müdürü depoda intihar etti!

Cesedin bulunmasının ardından kapsamlı bir çalışma başlatan jandarma ekipleri, köyde bir ahırda çalışan İ.T.'yi gözaltına aldı. İ.T.'nin üzerinde Hamit Kır'a ait bir cep telefonu bulundu ve yapılan incelemede İ.T'nin Kır'ın hesabından kendisine 500 TL. gönderdiği tespit edildi. İ.T'nin çevresine, Kır'ın kendisine "yurt dışına gidiyorum" şeklinde mesaj attığını söylediği öğrenildi. İ.T.'nin jandarmadaki sorgusu sürüyor.

''KENDİ HALİNDE BİR ADAMDI!''

Öldürülen Hamit Kır'ın köylüsü Adil Gavaz, Kır'ın tek başına yaşadığını ve kimseye zararı dokunmayan birisi olduğunu belirtti. Gavaz, "Kimseyle kavgası olmayan bir adamdı. Yaklaşık 11 gündür kayıptı. Komşular bir süre sonra ortalıkta görünmeyince jandarmaya haber vermişler. 10 günden beri aranıyordu, gölet bölgesinde aramalar yoğunlaşmıştı. En son burada bulunmuş. Cesedin üzerinde koyun derileri ve çöpler varmış, orada kokuyu almış köpekler, o şekilde bulunmuş" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi