14 Mayıs seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımı'nın içinde yer alan Devrim Barış Çelik 31 Mart seçimleri öncesi kırgın ve kızgın CHP'lilere seslendi. Gençlik kollarından gelmiş olmasına rağmen milletvekili listelerinde seçilemeyecek yere yazıldığını ve il başkanı olmasının engellendiğini hatırlatan Çelik, ''dönem, kızgınlıkla, kırgınlıkla ve küskünlükle sandığa gitmeme dönemi değildir. Dönem, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz destekçileri olarak sizlerin yani örgüt emekçilerinin, tüm kızgınlıkları, kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenera bırakarak partimizin adaylarına destek olma dönemidir'' mesajı verdi.

Devrim Barış Çelik'in sosyal medyadan mesajı şöyle...

Değerli yol arkadaşlarım, Bir seçim döneminin daha sonuna geldik. Vatandaşlarımızın kimi zaman dertleriyle dertlendik, kimi zaman mutluluğuna ortak olduk. Kampanya dönemi bitti, yarın da sandık başındayız.  Aday olan belediye başkanı, belediye meclis üyesi, il genel meclis üyesi yol arkadaşlarıma seçimde başarılar diliyorum. 

İl Başkan adaylığı engellenmiş biri olarak...

Sağlık Bakanı Koca, Prof. Dr. Sezer Hatemi'nin hayatını kaybettiğini duyurdu Sağlık Bakanı Koca, Prof. Dr. Sezer Hatemi'nin hayatını kaybettiğini duyurdu

Bu sefer sözüm aday gösterilmeyen ya da bir adayı destekleyip de aday gösterilmeyince kırgınlık yaşayan vefakar yol arkadaşlarıma. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarında yetişmiş, genel başkan yardımcılığına kadar çeşitli görevler yapmış, ama iş adaylığa gelince merkez yönetimi tarafından seçilemeyecek sıralara yazılmış, il başkan adaylığı engellenmiş, akla ziyan yöntemler ile milletvekili seçilmesin diye siyasi oyunlara maruz kalmış bir yol arkadaşınız olarak sizlere sesleniyorum:

Parti içi tartışmaların yeri belli...

Dönem, kızgınlıkla, kırgınlıkla ve küskünlükle sandığa gitmeme dönemi değildir. Dönem, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yılmaz destekçileri olarak sizlerin yani örgüt emekçilerinin, tüm kızgınlıkları, kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenera bırakarak partimizin adaylarına destek olma dönemidir.  Malumunuz Cumhuriyet Halk Partisi, diğer partiler gibi biat ve itaat partisi değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan düşüncenin serbestçe tartışıldığı, üyesinden genel başkanına herkesin eleştirilebildiği, kararların kurullarla ve oylamalarla alındığı bir siyasi partidir. Özünde parti içi tartışmaların, aday belirleme yöntemine yönelik eleştirilerin, adaylara olan tepkilerin nedenlerinin konuşulacağı yer seçim sonrası parti içi kurullardır.

Sizden ricam şudur...

Sizden ricam, tüm ailenizle, yakınlarınızla ve dostlarınızla birlikte sandığa gidip bölgenizdeki Cumhuriyet Halk Partili adayımıza sahip çıkmanızdır.  Unutmayalım ki insanları sevgi, toplumları barış, örgütleri de dayanışma yaşatır. “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz!”

Kaynak: Haber Merkezi