Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk kez partisinin grup topantısında konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, sözlerine seçim sonuçlarına değinerek başladı.

661F9318A62A08Cf17A45E07

Erdoğan, Gazze başta olmak üzere gündemdeki konuları ele aldıklarını vurguladı. Seçimlerin huzur ve sukunet içinde gerçekleşmesinden memnun olduğunu belirten Erdoğan," 31 Mart Pazar Günü Mahalli İdareler seçimlerini gerçekleştirdik. Huzurla icra edilmesinden memnunum. Aldığımız tedbirler sayesinde seçimlerde herhangi bir asayiş sorunu yaşanmadı. Yurdumuzda vatandaşlarımız sandığa giderek iradelerini özgürce ortaya koydu. Bölücü örgütün faşizan teşebbüsleri de amacına ulaşamadı. Rekabet seviyesi yüksek bir kampanya sürecinden sonra seçim günü milletimizin sergilediği olgunluk takdire şayandır. Ülkemiz aleyhine yürütülen onca kampanyaya rağmen ülkemiz sandık sınavından başarı ile çıktı. Hep beraber olduğumuzu tüm dünyaya yeniden gösterdik. 31 Mart seçimlerinin ülkemize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

661F962D2F801312 W1200Xh800

"Bir sandık sınavını daha başarıyla veren ittifakımız Türkiye'nin bekasının teminatı olmayı sürdürecektir"

İttifakımızın, devletimizin güvenliği milletimizin birliği ve geleceği için ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır diyen Erdoğan, "Buradan Cumhur İttifakı olarak omuz omuza mücadele verdiğimiz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ve ülkücü kardeşlerimize de teşekkür ediyorum" dedi.

Bizim lugatımızda millete tepeden bakmak, milletle arasına mesafe koymak yoktur diyen Erdoğan, " Her zaman söylüyorum biz bu milletin ta kendisiyiz"ifadesini kullandı.

661F52272B7Efeb0152B4576

Muhalefete eleştiride bulunan Erdoğan, “Bunun bir yerel seçim olduğunu unutup şımaranlar, pervasızlaşanlar, hatta farklı heveslere kapılanları görüyorum. Adeta bir genel seçim havasına girmek suretiyle sanki ülkeyi yöneteceklerini zanneden zavallılar… Birileri kendilerince yerel iktidar, merkezi iktidar diyerek Türkiye'de ikili bir yapı ihdas etmeye çalışıyor. Bu tarz söylemler, demlendikleri ittifak ortaklarına diyet borcu ödeme hamleleri değilse, tam bir hayalden ibarettir. 81 ikilimizde tek bir iktidar vardır. O da 14-28 Mayıs seçimlerinde milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği cumhurbaşkanı ve kabinesidir" sözlerini ekledi.

"Hatay'a teşekkür edeceğiz"

Önümüzdeki dönemde şehrimizi ziyaret ederek Hataylı kardeşlerimize teşekkürlerimizi bizzat ileteceklerini ifade eden Erdoğan," Hatay 6 Şubat depremlerinden beri en çok örselenen sürekli siyasi tartışmalara meze edilen şehrimiz oldu, Hatay ile aramızı bozmak için pek çok iftira attılar. 31 Mart seçimleri ile Hatay kendi üzerinden oynanan bu kirli senaryolara karşı tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur. Cumhur İttifakı'na ve AK Parti'ye duydukları güven dolayısı ile Hatay'a ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hatay'ın iradesini gasp etme girişimleri son dakikaya devam etmiştir, ölülere oy kullandırıldığı gibi akla ziyan pek çok yalan söylenmiştir. CHP'nin milli irade hazımsızlığı ayyuka çıksa da YSK bu hezeyanlara karşı son noktayı koymuştur"dedi.

Hatay'a teşekkür ziyaretinde bulunacaklarını sözlerine ekleyen Erdoğan," Önümüzdeki dönemde şehrimizi ziyaret ederek Hatay'a teşekkür edeceğiz. Bize güvenen diğer şehirlerimize layık olmak için her zamankinden fazla çalışacağız. AK Parti olarak 21 yıllık iktidarımızda eser üretirken hizmet götürürken seçim sonuçlarını önümüze almadık. Depremden etkilenen şehirlerin ayağa kaldırılması gündemimizin ilk sırasında olacaktır. Bölgedeki çalışmaları yakından takip edeceğiz. Şehirlerimizin kaynaklarının terör örgütlerine, reklam ajanslarına değil orada yaşayan insanlarımıza harcanması için her şeyi yapacağız" diye ekledi.

661F9958A62A08Cf17A45E2D

"Millet bizden özeleştiri istedi" 

Sapla samanı karıştırmaya çalışanları daha fazla vakit kaybetmeden bu gerçekle yüzleşmeye davet ediyorum, ülkenin içi boş tartışmalarla meşgul edilmesini doğru bulmuyoruz. Demokrasi öncelikle halkın iradesini kabullenmek, milletin tercihi ile zıtlaşmamak demektir. Muhalefet gibi rakamları eğip bükerek tabir yerinde ise '40 dereden su getirerek' analizler kasmak bize yakışmaz. Milletin sandıkta verdiği mesajları herkesten önce bizim okumamız, değerlendirmemiz gerekiyor. Hiçbir komplekse kapılmadan bu muhasebeyi yapmak aziz milletimize karşı görevimizdir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine,"Şurası tartışmasız bir gerçektir ki milletimiz bizden kapsamlı, samimi bir özeleştiri yapmamızı iştemiştir" sözleriyle devam ederek AK Parti olarak tablonun farkında olduklarını, milletin mesajlarını sadece baş tacı ederek kalmayacaklarını ve bu mesajların gereğini mutlaka yerine getireceklerini belirtti.

"Vatandaşların mesajını en iyi şekilde okuyacağız"

Bizim lügatimizde böbürlenme yoktur, milletle arasına mesafe koyma asla ve asla yoktur diyen Erdoğan, "Biz siyaseti birilerine imtiyaz sağlamak, unvan dağıtmak için yapmıyoruz. Oluşan zafiyetleri süratle gidermek boynumuzun borcu. Üstü açılmadık hiçbir nokta bırakmadan muhasebemizi neticelendireceğiz. Sandığa gitmeyenlerin, gidip farklı tercihte bulunduran vatandaşların mesajını en iyi şekilde okuyacağız. Partimizin geleneklerine, davamızın prensiplerine uygun şekilde yöneteceğiz. Partimizin tökezlemesini bekleyen rakiplerimizi asla sevindirmeyeceğiz. Küçük hesaplar ve küçük tuzaklar peşinde koşanların sinsi oyunlarına gelmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

"Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez, bitmeyecektir"

AK Parti'nin oy oranları üzerinden bir tarafın sevinç çığlıkları attıklarını vurgulayan Erdoğan, "Bir taraf olumsuz tablo çizip teşkilatlarımızın moralini bozmaya dönük kampanya yürütüyor. Bunlar AK Parti'nin nasıl bir parti olduğunu anlamamış. Bu hareketin kökleri çok değinde hareket olduğunu kavrayamamış. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez, bitmeyecektir. Bu ülkenin en dinamik partisiyiz, üye sayısı olarak Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Biz seçmenin mesajını doğru okuruz, arızaları düzeltir tekrar yola koyuluruz. Kimse farklı hevesler peşinde koşmasın, biz buradayız. En güçlü halimizle ayaktayız. Bu seçim sonuçlarını fırsat bilerek AK Parti'yi yıpratmaya kalkışanları da gayet iyi biliyoruz. Eleştiri tamam ama AK Parti'yi eleştiri ya da özeleştiri maskesi altında hırpalamaya kalkışanlara asla müsaade etmeyiz" dedi. 

"Hayatımız Filistin davasıyla anlam bulmuştur"

SONDAKİKA: Organize suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı! SONDAKİKA: Organize suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı!

Terör devleti İsrail 7 Ekim'den bu yana soykırım yapıyor diyen Erdoğan, İsrail'in batıdan aldığı destek ile büyük şımarıkla insanlık tarihine utançla yazılmış bir katliam yürüttüğünü vurguladı. Erdoğan konuşmasının devamında," Bir takım merkezlerden şahsıma ve partimize bazı insafsız ithamlarda bulunuluyor. Bu ithamlar üzülerek söylüyorum bazı çevrelerde karşılık buldu, birileri bal gibi yalan olduğunu bilerek bizi ve ülkemizi töhmet altında bıraktı. Bazı partiler bizim bu konuda nasıl tavır takındığımızı bilmelerine rağmen bizi eleştiri yağmuruna tutuyor. Hiç kimse ne şahsımın ne de bu kutlu kadronun Filistin meselesinde sorgulayacak kalibrede değildir. Biz bu davayı sadece savunmuş değil bu uğurda çok ağır bedeller ödemiş bir kadroyuz, biz böyle bir hareketiz. Hayatımız Filistin davasıyla anlam bulmuştur, biz birileri gibi Filistin'in yerini 7 Ekim'de öğrenmedik. Bazı yaptıklarımızı anlatamıyor olabiliriz, ancak çıkıp da bizim Filistin hassasiyetimizi sorgulayanlar mahcup olacak rezil olacak tarih önünde nasıl bir haksızlık yaptıklarını göreceklerdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi