6 Şubat depremlerinde yaşamını yitiren 53 binden fazla yurttaş, facianın birinci yılında anıldı. Hatay’da ‘sessiz yürüyüş’ düzenlenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş protesto edildi. Protestolarla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Koca, "Depremde kaybettiğimiz canların saygıyla anılmasından rahatsız olan mı var? Bu dakikalar hürmet dakikalarıdır. Bunun aksine davranış hem yaşayanları hem aramızdan ayrılanların ruhunu incitir" ifadelerini kullandı.

Veli Ağbaba: Parti bir karar verecektir...

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, tepkilere rağmen Hatay’dan yeniden aday gösterilen Lütfü Savaş’a yönelik protestoları “Bütün suçu Savaş’a yıkmanın anlamı yok ama herkesin de buradan payını çıkarması lazım. Parti de bir karar verecektir” sözleriyle değerlendirdi.

Sevgi Kılıç: Adaylığı yeniden değerlendirilebilir...

Politik Yol gazetesine konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç da, 6 Şubat anmalarında protesto edilen Lütfü Savaş’ın adaylığının yeniden değerlendirilebileceğini söyledi.

Anavatan Partisi İzmir adaylarını vitrine çıkardı, yarışta ben de varım dedi! Anavatan Partisi İzmir adaylarını vitrine çıkardı, yarışta ben de varım dedi!

Özgür Özel 'alternatif bulamadık' demişti...

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yeniden Hatay Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday gösterilen Lütfü Savaş’ın anketlerde en çok oy alan kişi olduğunu öne sürerek “Kırsaldan acayip oy alıyor ve başka isimleri koyduğumuzda kaybediyoruz. Alternatif bulamadık” demişti.

Kaynak: Haber Merkezi