Türkiye gündemi, Aziz Yıldırım'ın başkan adayı olacağını açıklamasıyla birlikte hareketlendi. Fenerbahçeli taraftarlar, Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde bulunan isimleri merak ediyorlar. Bu isimler arasında da en dikkat çekeni, İzmrli iş insanı Ozan Balaban oluyor. Peki, Aziz Yıldırım'ın listesinde bulunan İzmirli iş insanı Ozan Balaban kimdir? Ozan Balaban kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

OZAN BALABAN KİMDİR?

OZAN BALABAN KİMDİR?

1971 doğumlu olan Ozan Balaban, lise eğitimini İzmir Saint Joseph Lisesi'nde tamamladıktan sonra İsviçre'ye gitmiştir. Orada, College Du Leman'da ve sonrasında Floransa Devlet Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde öğrenimini tamamlamıştır. Güney Carolina'daki Clemson Üniversitesi'nde Hastane Mimarisi ve İnşaat İşletme Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesini almıp, kariyerbasamaklarını hızlı bir şekilde tırmanmıştır.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü! TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü!

Amerika'da öğrencilik yıllarında üç önemli firmada çalışan Balaban, dünyada hem mimar hem de inşaat işletme mühendisliği tahsili görmüş ender yöneticilerden biridir. 2006 yılında Emaar'ın Türkiye'ye gelme kararının ardından İstanbul'a dönen Balaban, Emaar'ın Türkiye CEO'luğu görevine getirildi. Son olarak Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısında yapılan seçimlerin ardından Fenerbahçe'nin yeni yönetim kuruluna seçildi.

Fransızca, İngilizce ve İtalyanca dillerini bilen Ozan Balaban evli ve ikiz çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi