31 Mart'ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından başkanlık yarışını kazanan isimler arasında Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu belirtildi. MHP'nin adayı olarak seçime giren Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, yüzde 54,16 oy alarak belediye başkanı seçildi.

YSK'dan 3 ilçe ve 4 belde için seçim yenileme kararı: Seçimin yenileceği yerler YSK'dan 3 ilçe ve 4 belde için seçim yenileme kararı: Seçimin yenileceği yerler

Tokat'ta 2004 yılından bu yana AK Parti'nin yönetiminde olan şehirde 20 yıl sonra koltuk değişimi yaşanırken, MHP de ilk kez Tokat'ta belediye başkanlığını kazanmış oldu.

Yazıcıoğlu, seçim zaferini kutlamak için Tokat meydanında toplanan vatandaşlara seslendi. Konuşmasında duygusal anlar yaşayan Yazıcıoğlu, "Babama arkamda görmüş olduğunuz hükümet binasında valilik nasip oldu. Şu arkamızda vilayet binasında hizmet etme şansı buldu. Şimdi bana da tam karşısında Tokat Belediyesi'nde hizmet etme şansı verdi. Size çok teşekkür ediyorum kıymetli hemşehrilerim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi