Polisin yeniden açtığı dosyada, cinayet detayları tüyler ürpertirken, şüphelilerden 2'sinin hayatını kaybettiği diğerinin ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu tespit edildi. Bir diğer şüpheli ise olay günü 25 yaşında olan genci önce parkta öldürüp ardından "kadının hatıraları kalmasın" diye evi kundaklarını itiraf ettikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NELER OLMUŞTU?

Bursa'da 18 yıl önce işlenen cinayet, polisin dosyayı yeniden açmasıyla çözüme ulaştı. Merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi'nde 25 Ekim 2006 tarihinde meydana gelen olayda, bayramın 3'üncü günü Doğa Parkı'nda kimliği belirsiz, yarı çıplak ve bacağında dövmesi bulunan bir genç bıçaklanarak ve kurşunlanarak öldürülmüş halde bulundu.

Şahsın üzerinde kimliğini belirlemeye yardımcı olacak bir ipucu bulunamayınca, bacağındaki "Taçsız Kral" dövmesinden yola çıkarak olay çözülmeye çalışıldı. Ancak bu mümkün olmayınca olaydan bir gün sonra merkez Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi’nde bir evde çıkan yangın ile birlikte olayın bağlantılı olabileceğini düşünen ekipler soruşturmayı derinleştirdi. 

25 YAŞINDA TUNCAY TÜRK

Bingöl'de çığ faciası: 1 kişi kayıp, kurtarma çalışmaları sürüyor Bingöl'de çığ faciası: 1 kişi kayıp, kurtarma çalışmaları sürüyor

Öldürülen şahsın 25 yaşındaki Tuncay Türk olduğu tespit edilmiş ancak o dönemde yakın çevresi ile ilişki yaşadığı kadın gözaltına alınırken, olayın zanlıları tespit edilememişti.

Kaynak: İHA