3. kuşak lokantacı Alpay Okyay'dan boykota tepki: "Tavan ve taban fiyat belirlenmeli!" 3. kuşak lokantacı Alpay Okyay'dan boykota tepki: "Tavan ve taban fiyat belirlenmeli!"

Seçimi kazanması halinde kadınlara gram altın vereceği vaadiyle gündeme gelen Döğücü, iki günlük idari tatil nedeniyle iftar çadırlarında yemek dağıtımına ara verildiğini söyledi. Sancaktepe halkının bu durumu yakından bildiğini iddia eden Döğücü, yemek dağıtım hizmetine devam edileceğini dile getirdi.

Seçimi kaybetti, çadırı kapattı iddiası
31 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbul-Sancaktepe’de oyların yüzde 50’sini alan CHP’li Alper Yeğin seçimi birinci tamamladı. İlçe olduğu 2008’den bu yana AKP tarafından yönetilen Sancaktepe’de belediye başkanı olan AKP’li Şeyma Döğücü yüzde 41,46 oy aldı. İlçede, belediye tarafından kurulan Ramazan çadırı, seçimin ertesi günü, 1 Nisan akşamı açılmadı. Mevcut Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün fotoğraflarının yer aldığı iftar çadırın açılmamasına çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

Yenidoğan ve Samandıra meydanlarına kurulan ve her gün 2 biner kişinin orucunu açabildiği iftar çadırlarıyla ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti. Döğücü açıklamasında "İki günlük idari tatil dolayısıyla iftar çadırlarında yemek dağıtımına ara verildiğini Sancaktepe halkı çok yakından biliyor. Seçim sonuçlarına bağlı olarak bu hizmeti durdurduğumuzu iddia eden, Sancaktepe’ye adımını bile atmamış kimseler tarafından köpürtülen bu yalan gündem kindar bir bakış açısının ürünüdür." şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ