Kıyı Emniyeti'nde 9 iş imkanı: Başvurular başladı! Kıyı Emniyeti'nde 9 iş imkanı: Başvurular başladı!

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Alper Gülay sosyal medyadan yayınladığı mesajlarla CHP yönetimine ‘Tunç Soyer’ konusunda ültimatom verdi.

İlk tweetinde ‘’Tunç Soyer'i yok saymaya kalkanları uyarıyorum. Bedeli çok ağır olur, haddinizi bilin’’ mesajı veren Alper Gülay ikinci tweetinde

‘’Tunç Soyer dışında bir aday açıklanır ise Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak İzmir büyükşehir belediyesi ve tüm ilçe belediyelerinde aday çıkaracağız’’ dedi.

Cuma günkü MYK’da İzmir Büyükşehir adayı olarak Cemil Tugay isminin gündeme geldiği öğrenilmiş aynı saatlerde toplanan DEM Parti MYK’sından, ‘adayınız Tunç Soyer olmazsa İstanbul ve İzmir’de aday çıkartırız’ mesajının CHP yönetimine iletildiği iddiaları gündeme gelmişti. DEM Partisi’nin Tunç Soyer ısrarı nedeniyle İzmir Büyükşehir için kararın pazartesi günü gerçekleştirilecek özel MYK ve PM’ye bırakıldığı öğrenilmişti. DEM Parti’ye yakın kaynaklar Antalya’da Muhittin Böcek konusundaki uyarılarının dikkate alınmadığına dikkat çekerek Tunç Soyer konusunda hata yapılması halinde aday çıkartmakta kararlı olacakları mesajını pazartesi gerçekleştirilecek MYK öncesi CHP yönetimine bir kez daha iletileceğini dile getiriyor.

Kaynak: Haber Merkezi