Buket Aydın ismi en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Vatandaşlar onun kim olduğunu merak ediyorlar. Peki, Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşında?

Buket Aydın kimdir?

Buket Aydın kimdir?

Türkiye'nin sevilen haber spikerlerinden Buket Aydın'ın hayatı ve kariyeri başarılarla dolu. 1 Ocak 1985 Bursa doğumlu olan Aydın, İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olduktan sonra Atilla İlhan'ın şiirleri üzerine yüksek lisans yaptı.

Trump'a suikast girişimi hakkında 5 maddelik ön bulgu raporu paylaşıldı Trump'a suikast girişimi hakkında 5 maddelik ön bulgu raporu paylaşıldı

Spikerlik kariyerine radyoda başlayan Aydın, kısa sürede televizyon ekranlarına geçiş yaparak Kanaltürk, TRT Türk, NTV ve Kanal D gibi önemli kanallarda haber sunuculuğu ve moderatörlük görevlerinde bulundu. Başarılı performansıyla En İyi Haber Spikeri, En İyi Giyinen Kadın Haber Sunucusu gibi birçok ödüle layık görüldü.

Şu anda Kanal D Ana Haber Bülteni'ni sunan Aydın, aynı zamanda CNN Türk'te "40" adlı sohbet programının sunuculuğunu üstleniyor. Nişantaşı Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak da görev yapan Aydın, 2013 yılından beri iş insanı Erce Baykal ile evli.

Kaynak: Haber Merkezi