İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'la memurları karşı karşıya getiren Sosyal Denge Tazminatı krizinde CHP Genel Merkezi devreye giriyor. Daha önce belirlenen görüşmenin son anda iptal edilmesine rağmen CHP Grup toplantısının yapılacağı gün Meclis'e giden Tüm Yerel-Sen İzmir şubeleri yetkilileri sendika genel merkez yetkilileriyle birlikte başta Özgür Özel olmak üzere CHP'li kurmaylarla görüşmelerde bulundu. Görüşmelerin ardından umut verici bir tablo ortaya çıktığına işaret eden Tüm Yerel-Sen'den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.

MASA KURULDU !!!
SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ VAZGEÇMEDİK 
TOPLU SÖZLEŞME MASASI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE CHP GENEL BAŞKANININ MAKAMINDA ALINAN KARARLA YENİDEN KURULUYOR…
TÜM YEREL SEN OLARAK MÜCADELE VE GÖRÜŞME ÜZERİNE ODAKLI SENDİKACILIK ANLAYIŞIMIZIN GEREĞİ OLARAK İPTAL EDİLEN ANKARA TOPLANTIMIZIN ISRARLA PEŞİNDEN KOŞTUK VE GÜZEL BİR BAŞLANGICIN KARARINI ALDIRDIK.
24 Haziran 2024 günü İzmir Büyükşehir Belediyesi eylemi sonrasında çıktığımız Ankara yolunda iken daha önce bizlere verilen randevunun iptal edildiğini öğrendik.
Tüm Yerel-Sen İzmir 1, 2 ve 3 Nolu Şube Başkanları ile yöneticileri yolda bir mola vererek durum değerlendirmesi yaptık.
Bizlere güvenen ve her zaman desteklerini esirgemeyen İzmir Belediyeleri kamu emekçileri için vazgeçmemeye ve Ankara’ya devam etme kararı aldık.
Bugün 25 Haziran 2024 saat 10:00 itibariyle sendikamız Tüm Yerel-Sen Genel Merkezinde Genel Başkanımız Mücahit Dede, Genel Sekreterimiz Savaş Çerkez, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Devrim Onur Erdağ, Genel Hukuk Sekreterimiz Volkan Özdemir, Genel Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Müsamettin Topuzoğlu, Genel Denetleme Kurulu Üyesi Ergül Gülmez ile İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Kollar, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Murat Bekar, İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Ufuk Cengizler, 1 Nolu Şube İdari Sekreteri Burak Rasim Kaçmaz, 2 Nolu Şube İdari Sekreteri Mehmet Ali Ekşi, 3 Nolu Şube İdari Sekreteri Veyis Karaaslan ve 3 Nolu Şube Mali Sekreteri Fatih Sabun’un katılımıyla toplantı yapılarak görüşeceğimiz CHP Milletvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e verilecek bilgilendirme dosyalarını hazırlayarak görüşmeler için TBMM’ne geçtik.
CHP grup toplantısına katılarak sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Ali Mahir Başarır, Ordu Milletvekili Seyit Torun, İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Deniz Yücel ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İzmir’de hem Büyükşehir belediyesi hem de ilçe belediyelerinde yaşanan Toplu İş Sözleşmesi krizi ve kararlılıkla devam eden eylemler hakkında bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Kurak geçen yaz nasıl etkiliyor? 25 Temmuz 2024 İzmir barajları doluluk oranları Kurak geçen yaz nasıl etkiliyor? 25 Temmuz 2024 İzmir barajları doluluk oranları


CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatı ile yapılan görüşmeye CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gamze Taşçıer’de katılmış ve Genel Başkan Özgür Özel’in talimatı ile CHP STK’lardan sorumlu Genel Başkan Yarımcısı Gamze Taşçıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba İzmir’de yaşanan Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından görevlendirilmiş ve 03 Temmuz 2024 tarihinde Belediye Başkanları ile Sendika Temsilcilerinin katılacağı görüşmeler için İzmir’e gitmeleri konusunda yetkilendirilmiştir. 


Tüm bu gelişmeler sonucunda Sendikamız Tüm Yerel-Sen Genel Merkezi tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde İzmir Genelinde yapılacak olan İş Bırakma ve Basın Açıklaması kararı iptal edilmiştir.
Tüm İzmir Belediye Kamu Emekçilerine ve İzmir Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı