Tunç Soyer'den görevi devralan Cemil Tugay'ın kucağında bulduğu ilk kriz, Genel Sekreterlik koltuğuna kimin oturacağı tartışmaları olmuştu. Kamuyounun gündemine düşen isimin CHP'nin hem Kemal Kılıçdaroğlu döneminde hem de Özgür Özel döneminde etkili isimleri arasında yer alan Aykut Erdoğdu olması tartışmaları dah da alevlendirdi. 31 Mart seçimlerinde Ümraniye Belediye Başkanlığı yarışını az bir oy farkıyla kaybeden Aykut Erdoğdu'nun İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Genel Sekreteri olacağına dair iddialar İzmir gündemini uzun süre meşgul etti. CHP'li yerel yönetimler çalıştayı öncesi Anıtkabir'deki toplu fotoğraf çekiminde Cemil Tugay'ın Özgür Özel'den çok uzakta kalması da yine Özel ve Tugay arasındaki Aykut Erdoğdu gerginliğine bağlanmıştı. 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: "Haber sunumlarına yaş sınırlaması ve sansür uygulaması gelecek" RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: "Haber sunumlarına yaş sınırlaması ve sansür uygulaması gelecek"


Cemil Tugay noktayı koydu...


Özgür Özel'le ilk kez ters düştüğü yorumlarını uzun süre göğüslemek zorunda kalan Cemil Tugay'ın, Genel Sekreterlik konusunda Barış Karcı'yla devam kararını net bir şekilde ortaya koyması bile tartışmaları tam anlamıyla bitirmeye yetmedi. Cemil Tugay krizi, Ege Bölgesi'ni kapsayacak bir planlama ajansı kurulacağını ve başına da Aykut Erdoğdu'nun geleceğini açıklayarak çözebildi. 

Aykut Erdoğdu: O tartışmalar benim dışımda...

Aykut Erdoğdu: O tartışmalar benim dışımda
Tartışmaların odağındaki isim olmasına rağmen suskunluğunu koruyan Aykut Erdoğdu ilk kez konuştu. Kendi ismi üzerinden yapılan tartışmaları duyduğunu belirten Aykut Erdoğdu, 'inanın benim bu konularla hiçbir ilgim yok. Bu tartışmalar tamamen benim dışımda. Olmayan bir konu üzerinde devam eden tartışmalar için söyleyebileceğim bir şey de yok. Orası İzmir, yerel aktörleri var. Ancak sevmediğim, tasvip etmediğim haberler yazılıp, çiziliyor. Bana da günah! Ben işimie bakıyorum, teknik kitaplarımı okuyorum'' mesajı verdi.

Kaynak: Haber Merkezi