İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada operasyon hakkında,  "Gençlerimizi zehirlemenize asla izin vermeyeceğiz. Sizi tek tek yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." dedi. Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 46, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından da 9 ilde gerçekleştirilen operasyonda, uyuşturucu imalatçıları ve sokak satıcılarına yönelik olarak 1 ton 19 kilogram uyuşturucu ile 1 milyon 23 bin uyuşturucu hapın ele geçirildiğini ve 250 kişinin de yakalandığını açıkladı.

Narkoçelik 10 Foto 1

İzmir'de tabancayla yaralanan 3 çocuk babası hayatını kaybetti, 2 şüpheli yakalandı! İzmir'de tabancayla yaralanan 3 çocuk babası hayatını kaybetti, 2 şüpheli yakalandı!

İstanbul, Ankara, İzmir ve daha birçok şehir!

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı'nın koordinasyonunda il emniyet müdürlüklerince 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla gerçekleştirilen çalışmaları açıkladı. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa ve Trabzon'un da içinde bulunduğu birçok ilde operasyonlar düzenlendiğini belirtti. Aynı şekilde, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda Hakkari, İstanbul, Van, Malatya, Bingöl, Afyonkarahisar, Samsun, Tekirdağ ve Iğdır'da operasyonların gerçekleştirildiğini ifade etti. Yerlikaya,"Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi