Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs Ayı İlk Oturumu, Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk başkanlığında Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda, 52'si gündemde, 2'si gündem dışı olmak üzere toplam 54 madde görüşüldü. Bu maddelerden 10'u meclis tarafından karara bağlanırken, 44 madde daha detaylı tartışma için ilgili komisyonlara havale edildi. MHP Grup Başkanvekili Abdurrahman Çamaş, toplantıda vatandaşlardan gelen şikayetleri paylaştı ve su fiyatlarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: "Haber sunumlarına yaş sınırlaması ve sansür uygulaması gelecek" RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: "Haber sunumlarına yaş sınırlaması ve sansür uygulaması gelecek"

Çamaş, konuşmasında, bir ailenin ortalama aylık 600 TL su faturası ödediğini belirterek, su fiyat tarifelerinde düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı. Başkanvekili Nihat Soğuk, konunun yakın zamanda toplanacak SASKİ Genel Kurulu'nda ele alınması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca, Meclis'te kabul edilen maddeler arasında, belediye bünyesinde yürütülen yatırım veya projelerin finansmanı için 1 milyar 685 milyon 846 bin TL kredi kullanım yetkisi teklifi bulunuyordu. Bu teklif de meclis üyeleri tarafından kabul edilerek ilgili komisyona havale edildi.

Meclis toplantısında ayrıca, çeşitli belediye şirketlerine temsilcilerin belirlendiği ve 19 Mayıs Yarı Maratonu Türkiye Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların alacakları ödüllerin belirlendiği kararlar da alındı. Samsun Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri de toplantıyı takip ederek meclisin işleyişi hakkında gözlem yaptılar. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı komisyon toplantısı yarın, meclis toplantısı ise 15 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi