Bursa'da telefon dolandırıcılığı operasyonu: 4 şüpheli yakalandı, 3'ü tutuklandı Bursa'da telefon dolandırıcılığı operasyonu: 4 şüpheli yakalandı, 3'ü tutuklandı

İstanbul, Beykoz'da bulunan bir huzurevinde, hasta bakıcının hastalara şiddet uyguladığı görüntüler tepki çekti. Vatandaşların kamerasıyla kayda aldığı görüntülerde, hasta bakıcının yatağında uzanmakta olan hastalara saldırdığı ve vurduğu görüldü. Kameralara yansıyan görüntülerdeki hasta bakıcı personel ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sürece el koymasından sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bakanlık ve emniyet güçleri olayla ilgili soruşturma yürütüyor.

Bakanlık konuyla alakalı açıklama yaptı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuyla alakalı yaptığı açıklamada, "İstanbul’da özel bir huzurevi ve yaşlı bakım merkezinde meydana gelen olayın ardından il müdürlüğümüze bağlı ekipler ivedilikle merkeze giderek incelemelerde bulunmuştur. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak, söz konusu olaya karışan personel M.Ş.Ö.’nün iş akdi kuruluş tarafından feshedilmiştir. Yaşanan olayın mağduru huzurevi sakinlerinin ise ifadelerinin alınmasının ardından sağlık muayeneleri yapılmıştır. Bakanlığımızca başlatılan idari inceleme sonucuna göre kuruluş hakkında gerekli süreç işletilecektir. Emniyet birimlerince gözaltına alınmasının ardından tutuklanan personelle ilgili başlatılan hukuki sürecin de yakın takipçisi olacağız." ifadelerine yer verdi.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN