EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner ve yönetim kurulu üyeleri, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay ve Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı EGİKAD Üyesi Elvin Güler’i makamlarında ziyaret ederek bu önemli konuyu masaya yatırdı.

"Kadın dayanışmasının güçlendirilmesi"

Ziyaretler sırasında, kadın dayanışmasının önemine vurgu yapıldı ve kadınların hayatlarına doğrudan etki edecek projelerin hayata geçirilmesi yönünde mutabakat sağlandı. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ve Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, EGİKAD’ın bu girişimini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, ilçelerinde kadınların meslek sahibi olmalarını ve ekonomik özgürlüklerine kavuşmalarını sağlayacak projelerde işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Türkiye'de Ancak Bu İllerde Ucuz Yaşam Mümkün! Türkiye'nin Ucuz İlleri Belli Oldu Türkiye'de Ancak Bu İllerde Ucuz Yaşam Mümkün! Türkiye'nin Ucuz İlleri Belli Oldu

Basmane Bölgesi'nde kadınlara meslek ve istihdam sağlanacak

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ile yapılan ziyaretin oldukça verimli geçtiğini belirtti. Toplantıda, Basmane bölgesinde yaşayan kadınlara meslek ve istihdam sağlamak amacıyla ortak projeler geliştirme kararı alındığını aktaran Aşkıner, Avrupa Birliği projeleri kapsamında Konak Belediyesi'nin EGİKAD ile işbirliği konusundaki olumlu yaklaşımının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Aşkıner, “Dezavantajlı bölgelerde yaşayan kadınlara meslek edindirme konusundaki işbirliği, toplantımızın önemli gündem maddelerinden biriydi. Bu çalışmaların, kadınlarımızın güçlü, bağımsız ve üretken bireyler olarak topluma kazandırılmasını sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, Basmane bölgesindeki Sanathane etkinlik merkezinin aktif olarak kullanılması için yapabileceğimiz işbirlikleri hakkında da kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. Bu merkezin, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatlarına katkıda bulunacak etkinliklere ev sahipliği yapması için birlikte çalışacağız” dedi.

Karabağlar’da AB Projeleri ve istihdam merkezi

Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay ve EGİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyesi, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Elvin Sönmez ile yapılan görüşmelerde, Karabağlar bölgesinin daha da geliştirilmesi ve canlandırılması konusunda detaylı bir değerlendirme yapıldı. Şahika Aşkıner, özellikle tekstil sektöründe kalifiye iş gücünün oluşturulması amacıyla oluşturulan istihdam merkezinin önemine dikkat çekti ve belediyenin bu süreçte üstleneceği rolün kendilerini memnun ettiğini ifade etti. Aşkıner, “Toplantıda, Avrupa Birliği projelerinde ortak çalışmalar yapma fırsatlarını da değerlendirdik. Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Burcu Ugandaş ile bir proje toplantısı düzenlenmesi planlandı. Bu iş birliklerinin, bölgedeki ekonomik ve sosyal kalkınmayı hızlandıracağına ve kadınların iş gücüne katılımını artıracağına inanıyoruz. Bu ziyaretler, EGİKAD'ın misyonu doğrultusunda önemli adımlar atmamıza vesile oldu. Kadın girişimcilerin desteklenmesi ve iş dünyasında daha etkin rol almaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Muhabir: Ayşegül Koç