Dursun Özbek: "Mayıslar bizimdir! Pazar akşamı şampiyonluk bizim!" Dursun Özbek: "Mayıslar bizimdir! Pazar akşamı şampiyonluk bizim!"

Türkiye'de RAMS Başakşehir ve Trabzonspor gibi kulüplerde forma giymiş olan Edgar Ie için dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

'Kardeşi sahaya çıktı' iddiası!

Gineli futbolcunun Dinamo Bükreş formasıyla kendi yerine kardeşi Edielino Le'yi maçlara çıkardığı iddia edildi. Kardeşi Edelino Ie'nin en az 5 maçta forma giydiği iddia edildi.

Büyük cezalar gelebilir!

Dinamo Bükreş'in Romanya Ligi'nde yaşadığı zor günlerin, bu durumun resmi olarak netleşmesi halinde en az 8 puanının silineceği ve küme düşme riskiyle karşı karşıya kalacağı belirtildi.

Federasyondan açıklama geldi!

Romanya Futbol Federasyonu'ndan bir kaynak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: , "Eğer oynayan oyuncu, gerçek oyuncu (Edgar Ie) değilse o zaman yaptırımlar söz konusu olabilir. Yasal olarak, DNA testi sonucu aksi yönde çıkarsa her şeye karar verilebilir. Tabii ki Dinamo, Edgar Ie'nin kardeşini oynatmayı düşünmemiştir. Ancak DNA testi bu durumu kanıtlarsa, bunun için savunma düşünmeliler. Bu ihtimalin göz önüne alınması gerekecek. Dinamo eğer kandırılmışsa ve bunu ispatlayabilirse, puan kaybetme riski ortadan kalkar"

Kaynak: HABER MERKEZİ