Muğla'da düzenlenen bir organizasyonla toplam 20 bin 848 kavanoz bal, Filistinlilere yardım amacıyla Türk Kızılayı aracılığıyla Gazze'ye gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından yürütülen bu yardım kampanyası kapsamında hazırlanan ballar, Mersin Limanı'na sevk edilerek Gazze'ye gönderilmek üzere hazırlandı.

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (1)

Muğla Valisi İdris Akbıyık, MAYBİR önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Muğlalı arıcıların Filistinlilere destek olmak için harekete geçtiğini vurguladı. İnsanlığın gösterdiği tepkilerle zulmün son bulacağına inandığını ifade eden Vali Akbıyık, Türkiye'nin mağdur insanların umudu haline geldiğini belirtti ve "Gönül coğrafyamızda her daim mağdurların yanındayız. Bu zulüm de sona erecektir, inşallah" dedi.

MAYBİR Başkanı Vali Türk ise Gazze'de yaşanan dramdan etkilenen savaş mağdurlarının yanlarında olduklarını vurgulayarak, bu tür insani yardımların önemine dikkat çekti.

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (2)

Programda, Muğla Müftüsü Yaşar Çapcı da dünya genelinde zulme maruz kalan mazlumlar için dualar ettiklerini belirtti.

Törene Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Kızılay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş ile birçok arıcı katıldı.

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (9)

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (7)

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (8)

Ryanair uçağında şok görüntüler: Kırık camlar yolcuları dehşete düşürdü! Ryanair uçağında şok görüntüler: Kırık camlar yolcuları dehşete düşürdü!

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (6)

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (4)

Arıcıların Topladığı Ballar Gazze'ye Gönderildi (3)

Kaynak: AA