İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZSU ve ESHOT'ta nefes kesen yarışa sahne olan yetki mücadelesinde Tüm Yerel-Sen, Tüm Bel-Sen'e karşı sadece 161 farkla yarışı kaybetti. Yetki sürecinde tespit edilen usülsüzlüklere karşı sessiz kalmayacaklarını vurgulayan Tüm Yerel-Sen 1 ve 3 nolu şubeleri haklarını yasal yollardan aramaya devam edeceklerini vurguladı.
Tüm Yerel-Sen 1 ve 3 Nolu Şubeler adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.
 (İZSU-ESHOT-İBB) olarak emek mücadelesini en güçlü şekilde devam ettirebilmek için verdiğimiz çabada yanımızda olan üyelerimize ve üye sayımızı 1450 den 2603 e yükselten yeni üyelerimize teşekkür ederiz. Bu dönem 161 sayı üye farkıyla yetkiyi alamasak da bu yolda bize güveniniz ve desteğinizle sizleri en güçlü şekilde temsil edebilmek için çalışmaya ve büyümeye devam ediyoruz. 

Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu'nda muhtarlar bir araya geldi Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu'nda muhtarlar bir araya geldi

Emek hırsızlığına göz yummayacağız...

Fakat yetki sürecine ilişkin tespit etmiş olduğumuz usulsüzlüklerle alakalı yetki tutanağına şerh düşülmüş olup her bir üyemizin iradesini yasal yollardan aramaya devam edeceğiz. Emek vatan cumhuriyet diyerek yürüdüğümüz bu yolda hiçbir EMEK HIRSIZLIĞINA göz yummayacağımızın bilinmesini isteriz. 

Gündemi değiştirmek için uydurulmuş bir senaryo...

Yetki sürecine ilişkin usulsüzlüklerin üstünü örtebilmek ve gündemi değiştirmek için İtfaiye Dairesi Başkalığında Daire Başkanı Ve bir Şube Müdürünün yanlı tutumu olduğuna ilişkin uydurulmuş senaryo görmekteyiz. Sözkonusu  süreçte işe yeni başlayan İtfaiye Emekçilerinin tümü İtfaiye Binasında bir alana toplanarak tüm sendikaların sırayla içeri alınıp kendilerini anlatması şeklinde yürümüştür. Ve bahse konu süreçte gözlemci olarak alanda bulunan Şube Müdürlerinden sendikamız üyesi kimse bulunmamaktadır. Burdanda anlaşılacağı gibi konu tamamen gündemi yani emek hırsızlığınız örtmek için uydurulmuş bir senaryodur. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız

Kaynak: Haber Merkezi