Sadece sekiz gün kaldı. Kesin listeler YSK'ya verilecek. Özellikle CHP'de adayların açıklanması sonrası sevinenler, küsenler, üzülenler, hakkı yenenler, hak edenler, bekleyenler, yeni yol arayanlar, karara saygı duyanlar gibi bölünmeler oluştu. 

20 Şubat sonrası her şey süt liman olur mu? Hafızanızı zorlayın 5 yıl önce yine CHP listeleri açıklanmış. Karabağlar Muhittin Selvitopu , Güzelbahçe Mustafa İnce tekrar aday gösterilmiş. Narlıdere'nin Başkanı Abdul Batur Konak'a, Seferihisar Başkanı Tunç Soyer Büyükşehir'e gösterilmişti. Bugün de 3 başkan yerini korudu. Karşıyaka Başkanı Dr. Cemil Tugay Büyükşehir'e aday yapıldı. Buca'da son dakika Suat Nezir'in ismi silinmişti. Bu seçimde de Çiğli adayı Uygar Yıldırım yerine Onur Emrah Yıldız adı yazıldı. Tablo benzer, CHP kriz ile besleniyor. Parti içi demokrasi var. Ancak sokakta, "bu seçimde oy vermeyeceğiz" diyen vatandaş sayısı artıyor." Siyaset vatandaşın söylediğini duyma sanatıdır." diyor CHP lideri Özgür Özel... Peki ne kadar duyuyor? 

Seçenek çok 35 parti var.

Saadet Partisi Mustafa Erduran'ı İzmir'e aday gösterdi. Ciğerci Ali Baba Ali Sungur Anavatan Partisi'nden aday... DP bir kadın aday, Burcu Bostancıoğlu ile yarışa katılıyor. Prof. Dr. Ümit Özlale sosyal medya videoları çok güzel... Gençlerle İYİ bir dil yakalanmış. Dr. Cemil Tugay çalışmalara hızlı başladı. İlçeleri dolaşıyor... Tunç Başkanı isteyen ve protesto eden bir kesim de var. Pazar günü il başkanlığında buluşuldu. Bağımsız aday olur mu? Bu akşam CHP, MYK  ve PM toplantıları var. Değişiklik olur mu? Hatay masaya yatırılacak. Bu belirsizliklerin hepsi 20 Şubat Salı günü sona erecek. Başkan ve meclis üyeleri adayları netleşecek. 

İzmir'in kalbi Konak... 

Konak da hareketli iki kadın lider mücadele ediyor. İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti, Nilüfer Çınarlı Mutlu CHP adına çeşitli toplantılar yapıyor. İYİ Parti de bir kadın aday çıkaracak... Zafer Partisi de Ülküspor'un başkanı Süleyman Şenol ile yarışa dahil oldu.

Nezir İYİ'lerle... 

Suat Nezir, CHP'den ayrılarak İYİ Parti' ye katıldı. İYİ Parti Buca Belediye Başkan Adayı olarak Kasaplar Meydanı'nda Bucalılarla buluştu. Buca  görkemli bir karşılama ile bağrına bastı başkanı... Güçlü adaylar var. Bakalım sonuç ne olacak. Nezir, Sabah Hasan Tahsin ile Gündem Yorum da nasıl bir Buca hayal ettiğini anlattı. Çok keyifli bir programdı. 

İzmir Aşkına

Salı akşamı İzmir Aşkına 8500 müzikali son kez sahneleniyor. Karşıyaka' da seyircilerle buluştuktan sonra yeni oyunun hazırlıkları başlayacak. Sokağın Kadınları kısa zamanda İzmirlilerle buluşacak. 

Radyo Günü... 

13 Şubat Radyo gününü Radyo Ege dinleyicileri ile kutluyor. Şeyma Kılınç Ana Okulu öğrencileri bizim için hazırlanmış. Saat 10.00'da radyonuzun başına geçin. Balamir Yıldız çok özel konukları ile sizi bekliyor. 

Sevgililer Günü... 

14 Şubat bazıları için kabus günleridir. Hiç sevgilisi olmayanlar ayrı üzülür. Birden fazla sevgilisi olanlar daha da zor durumdadır. Aynı mekanda farklı masalarda yer ayırıp gün kutlamaya çalışır. Bir o masa bir bu masa mekik dokunur  Bir alana bir bedava kampanyalarından faydalanılır. Zor zanaat anlayacağınız. Tamamen bir pazarlama harikası gün, rahmetli Hıncal Uluç üstadım tarafından ülkemize getirildi. 90'lı yıllar... Üniversite yıllarım. Sevgililer Gününü karanfil ve saat hediyesi ile sevdiceğimle ilk kez kutlamıştık. 17 yaşımda delikanlıyım... Bir çiçek yeter... Yanında çikolata... Seviyorum seni... Genelde erkeklerin hediye alması beklenir. Oysa eşitlik var değil mi? Dünyayı kadınlar yönetmeli diyoruz... Bakalım ne hediye gelecek? Tülin Sultan dolaba bir şey saklıyordu. Ne sürpriz yaptı acaba? Tüm sevgililerin günü kutlu olsun... Geçen yıl deprem arası vermiştik. Bu yıl coşkuyla kutlayalım... 

Açın radyonuzun sesini... 

Bu hafta aşıklar haftası dolayısıyla en güzel aşk şarkıları radyonuzda... Bazı şarkılar seçime kurban edilmiş. Bir partinin marşı olmuş olabilir. Boş verin siz kapatın gözlerinizi sevdiğinizle söylediğiniz şarkılar aklınıza gelsin. Yıldız Tilbe söylüyor. Yok yok sevgililer günü şarkısı değil UMMADIĞIM ANDA...

"Ben düşerken yükseklerden uçurumlara
Aşkın tuttu ellerimden ummadığım anda
Şimdi senle hayat rüya düşlerim gerçek
Sanki ben hiç yaşamadım seni tanıyana dek
Bahar dalı çiçek gibi yeşilin rengi
Anlatmanın imkanı yok güzelliğini
Sana susuz açım sana hastayım sana
Hiçbir sebep seni benden ayıramaz ki... "

DAİMA GÜLÜMSE...