Ünlü şarkıcı Deniz Tekin, müziği bıraktığına dair geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapmıştı. Sahne performanslarına son vereceğini belirten şarkıcı, yeni bir döneme adım attığını, "Müzik içinde defalarca düştüm ve kalktım, hayat indi ve çıktı. Bu sefer indiğim yerden başka bir yöne çıkacağım. Bir süredir, önceden birkaç sefer ve daha sert olduğu gibi bir tükenme halindeyim. Bu noktadan sonra kendimi zorlarsam konserlerde işlevsel kalamadığımı biliyorum. 10 seneye yakındır bu müziği sahnede çalındığı ve stüdyoda kaydedildiği haliyle, benim ve sayamayacağım kadar çok insanın emeğiyle birçok yönden geliştirdik. Her haliyle, halimizle kabul ettiniz. Bunun için çok teşekkür ederim. Buraya, sahne üstüne ve arkasına, dinleyiciler arasında uğrayan herkesle bu müziği paylaştık, ben de bunun parçası olmaktan çoğunlukla mutluydum" şeklinde duyurmuştu.

Deniz Tekin

Sahnelere geri dönmeyeceğini söylemişti

Tekin ayrıca sahnelere geri dönmeyeceğini özellikle belirterek, "16 yaşından 26 yaşına kadar sahnede müzik yapmak çok kapsamlı bir tecrübeydi. Çoğu yola göre stresli ama öğretici bir yoldu. Şimdi başka bir yol çizmek istiyorum. Artık ticari müzik yapmayacağım. Belki kaydettiklerimi sizinle bir gün yine paylaşırım ama hayatımı bundan kazanmayacağım. Müziğin, şiirin içinden giden bir yol vardır, hayatımızı kökten değiştirecek kadar güçlüdür. Akışta olan ticari bir metaya indirgemek, seri üretmek ve günümüz serbest piyasa koşullarındaki hızda işlemek benim yaptığım işlevle müzik yapan birisi için sürdürülebilir değil. Yoruluyorum. Yakın zamanda kocaman bir albüm yaptık ve 9 senedir neredeyse aralıksız hem okudum hem çalıştım. Şu anki tempoyu zihnen kaldırabilecek güçte değilim. Sahneye geri dönmeyi düşünmüyorum. Bugünkü koşullarda istenilen şey müzisyenliğim değil. Sizleri sevgiyle selamlıyorum. Şimdiye kadar anlattıklarım hayat yolculuğunuzda bir karşılık bulduysa bu beni mutlu eder" demişti. 

Tiyatroda tarih ve sanat buluştu! "Zamansız Kadınlar" Konaklıları büyüledi! Tiyatroda tarih ve sanat buluştu! "Zamansız Kadınlar" Konaklıları büyüledi!

Deniz Tekin Ingilizce Öğretmeni Oldu

İngilizce öğretmeni oldu

26 yaşındaki genç ve yetenekli şarkıcı, müzik kariyerine veda ettikten sonra İngilizce öğretmenliği yapmaya başladığını duyurdu. Deniz Tekin, öğretmenlik mesleğine adım attığını şu sözlerle paylaştı: "İngilizce öğretmeni oldum. Hayatta verdiğim en iyi karar. Hocam diyorlar hala garip geliyor."

Kaynak: Haber Merkezi