Kayserililer dikkat! Toplu taşıma ücretlerine zam geldi Kayserililer dikkat! Toplu taşıma ücretlerine zam geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da işaret ettiği gibi, kamuda taşıt, bina, haberleşme, cari harcamalar, eğitim, yurt dışı seyahatler ve kamu istihdamı gibi birçok alanda tasarruf kültürünü güçlendirici adımlar atılacak.

Peki bu tasarruf tedbirleri neler olacak?

Peki bu tasarruf tedbirleri neler olacak?

Az kaynakla etkin projeler: Kamu kaynakları daha etkin kullanılacak ve az kaynakla daha fazla iş başaracak projeler öncelendirilecek.
Sıkı harcama kontrolü: Kamu harcamaları daha sıkı bir şekilde kontrol edilecek ve gereksiz harcamaların önüne geçilecek.
Mal ve hizmet alımında kesinti: Mal ve hizmet alımı için ayrılan ödeneklerde %10 kesintiye gidilecek.
Yatırım ödeneklerinde kesinti: Yatırım ödeneklerinde ise %15 kesinti olacak.
Tasarruf hedefi 100 milyar lira: Bu tedbirlerle kamu harcamalarında 100 milyar liralık tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Tasarruf paketinin detayları yarın açıklanacak

Tasarruf paketinin detayları yarın açıklanacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tasarruf paketinin ayrıntılarını yarın yapacakları bir basın toplantısında açıklayacak.

Bu tasarruf tedbirlerinin ekonomiye nasıl bir etkisi olacağı merak konusu. Uzmanlar, tasarruf tedbirlerinin enflasyonu düşürmeye ve bütçe açığını kapatmaya yardımcı olacağını öngörüyor. Tasarruf tedbirleri hakkında kamuoyunda nasıl bir tepki oluşacağı da merak konusu.

Kaynak: HABER MERKEZİ