AK Parti Karabağlar ve Büyükşehir Meclis Üyesi Kazım Erten'in gündeminde 90 Dakika uygulamasına geri dönüş vardı. 'Ahmet Piriştina vefat ettikten sonra, Aziz Kocaoğlu göreve geldi. Belediyenin UNIVERSIADE’yi yapacak parasının olmadığını beyan etti. Ak Parti Hükümeti, Üniversite Olimpiyatlarının Türkiye’nin İtibarı olduğunu söyledi ve o dönemde 350 Trilyon lira kaynak sağladı' hatırlatmasında bulunan Kazım Erten, İZBAN’da TCDD İzmir'de Belediye ile çözüm ortağı oldu. EXPO’nun İzmir’de yapılması İçin hükümetin bütün kaynaklarını harekete geçirdi. 

Tugay, genç şehir plancılarına seslendi: "Kahraman olmayı denemenizi istiyorum" Tugay, genç şehir plancılarına seslendi: "Kahraman olmayı denemenizi istiyorum"

İzmir için çözüm ortağı olduk...

İzmir için her konuda çözüm ortağı oldu. CHP  ise, Ak Partinin İzmir ile ilgili her planını, projesini yargıya taşıyarak süreçleri akamete uğrattı. İzmir'de sadece Karabağlar'da, Üniversite, TOKİ, Poligon Millet Bahçesi, Kentsel Dönüşüm ile ilgili tüm plan projeleri sabote etti. Buna rağmen bugün Ak Parti 90 Dakika, Kentsel Dönüşüm için Kredi hususunda İzmir'in yine çözüm merkezi oluyor. İzmir'in vesayet odaklarına, Senyorajına karşı kararlı mücadelemiz devam edecek' ifadelerine yer verdi.

Bilal Saygılı'dan 90 Dakika mesajı...

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, 90 Dakika uygulamasının yenidden başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, '90 Dakika Ücretsiz Aktarma' uygulamasının yeniden devreye alınmasının, AK Parti’nin İzmir'e yönelik çözüm odaklı yaklaşımının bir yansıması olduğunu ifade etmiş ve uygulamanın geri getirilmesinde Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun büyük katkıları olduğunu dile getirmişti.

Muhabir: Bünyamin Dobrucalı