Geçmiş dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'na yaptıkları eleştirilerin hepsinin doğru eleştiriler olduğunu aktaran AK Parti'li Hüsnü Boztepe, "Şenol Bey zamanında bu eleştirelere çok bozulmuş olacak ki, durup duruken Önceki Dönem Grup Başkanvekilimiz Özgür Hızal hakkında, "Özgür Hızal'ı ilk önce Ay'a, sonra Venüs'e yolladılar " gibi bir açıklamada bulundu. " dedi.

AK Partili Hüsnü Boztepe: Bu ne yaman çelişki?

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun 6 Mayıs'ta 'Üç Fidan' anmasının çok büyük bir yaman çelişki olduğunun altını çizen AK Partili Boztepe, "Bu arkadaşımız kendisinin Sosyal Demokrat olduğunu iddia ediyor. 6 Mayıs'ta; Deniz Gezmiş'i, Hüseyin İnan'ı, Yusuf Aslan'ı saygıyla anıyor. Bunlarla alakalı paylaşımlar, açıklamalar, konuşmalar yapıyor. Ama öteki tarafta çocuğunun ABD'de doğmasını sağlıyor. Bu ne yaman çelişki?" diyerek, Aslanoğlu'nu eleştirdi.

"Sıkılmadan ve çekilmeden nasıl o koltukta oturuyor?" 

Özellikle önceki kurultay sürecinde Aslanoğlu'nun, Tunç Soyer ve Kemal Kılçdaroğlu'na desteğini hatırlatan ve bu konuda sert eleştiriler yönelten Boztepe, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde geçmiş dönemde 117 kişilik bir grup vardı, şu an 117 kişilik gruptan sadece 11 kişi var. Büyükşehir Belediye Başkanı bile değişti. Kendisi geçmişte Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve Tunç Soyer'i destekledi, şu an hiç sıkılmadan onu o koltuğa getiren Tunç Soyer'in olmamasına rağmen kendisi gayet sıkılmadan ve çekilmeden nasıl o koltukta oturuyor?" sorusunu yöneltti.
Bu konuları konuşma sebebinin CHP'nin içişlerine karışmak olmadığını belirten Hüsnü Boztepe, Şenol Aslanoğlu'nun kendileriyle alakalı olumsuz açıklamalarından dolayı bu konulara girdiğini ve bunları söylediğini belirtti.

Boztepe'den 'haciz' açıklaması

Foça Belediyesi'nde yaşanan haciz skandalıyla alakalı da değerlendirmelerde bulunan Hüsnü Boztepe, Foça'nın turizm ağırlıklı bir ilçe olduğunu ve esnafın kıştan kalan borçlarının olabileceğini belirtti. 

AK Parti'den dikkat çeken 27 Mayıs açıklaması: "İnsanlığa silinmez bir leke bırakmıştır” AK Parti'den dikkat çeken 27 Mayıs açıklaması: "İnsanlığa silinmez bir leke bırakmıştır”

"Ben bir belediye başkanına yakıştıramadım"

Hüsnü Boztepe konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:  "Tam yaz sezonu açılırken siz herhangi bir ihtar çekmeden, herhangi bir uyarıda bulunmadan bu insanların hesaplarına tedbir koyuyorsunuz. Bu çok yanlış bir şey, çok ayıp bir şey. Bu insanlar ceplerine para koyacak sezona daha gelememişken bu hareketi yapmayı, ben bir belediye başkanına yakıştıramadım."

Kaynak: HABER MERKEZİ