"AÇIKLANAN FİYATLARI KABUL ETMİYORUZ"

2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedeli ise 2 lira olarak açıklanan fiyatlara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, tepki gösterdi. Üreticinin beklentisinin çok altında kalan rakamların üreticiyi açlığa mahkum edeceğine vurgu yapan Başkan Deniz, şunları söyledi: “Açıklanan yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz. Çay üreticisini açlığa mahkum edecek bu fiyatı ret ediyoruz. Çay üreticilerimizi demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz. Değerli çay müstahsillerimiz sizlere dayatılan bu fiyatlara itiraz edin kabul etmeyin.”

Bahçeli: 'Sokak hayvanları tehlikesi ciddi boyutlara ulaştı' Bahçeli: 'Sokak hayvanları tehlikesi ciddi boyutlara ulaştı'

ÇAY ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

Dayatmaya karşı üreticiyi itiraz etmeye çağıran Başkan Deniz, “Çay alım yerlerinde çay tarlalarınızda meydanlarda sesinizi yükseltin tepkinizi ortaya koyun sizlere dayatılan açlığa yoksulluğa karşı koyun! Cumhuriyet Halk Partisi olarak hakkını arayan tüm çay üreticilerimizin yanında olacağız.Rize Ticaret Borsası'nda çay üreticilerinden yapılan kesintilerle başkanlık yapan Mehmet Erdoğan’ı ve Tarım ve Orman Bakanını istifaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: BÜLTEN