31 Mart yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde danışma kurulları son hızıyla devam ediyor. Balçova’da CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit, Önceki Dönem Milletvekili Musa Çam, Önceki Dönem Parti Meclisi Üyesi Devrim Barış Çelik, Önceki Dönem Parti Meclisi üyesi Hüseyin Saygılı ve Önceki Dönem Parti Meclisi Üyesi Gülseren Alcı’nın katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçim sürecinin değerlendirildiği ve parti politikalarının tartışıldığı danışma kurulunda Balçova ilçesindeki önemli siyasi isimler söz alarak fikirlerini beyan ettiler.

Nihal Olçok'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Fotoğraftaki iki kişinin katillerini arıyorum Nihal Olçok'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Fotoğraftaki iki kişinin katillerini arıyorum

Yerel seçim sonrası değerlendirme gündemiyle toplanan danışma kurulunda söz alan CHP Balçova İlçe Başkanı Murat Aküzüm, “Balçova halkının Cumhuriyet Halk Partisine verdiği teveccüh ile partimizin ilçemizdeki uzun yıllar devam eden başarısının sürdürülmesindeki memnuniyeti ortaya koyması ve partimizin birinci parti olmasındaki destekleridir.” dedi.

"CHP'ye olan güven arttı"

31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’de ve Balçova’da demokrasiyi güçlendirdiğini ve perçinlediğini belirten Aküzüm, “Her zaman olduğu gibi bu günde siz değerli dostlarımın ve yol arkadaşlarımın değerli ve önemli fikirlerini dinleyecek ve hayata geçmesi için çalışacak ve takipçisi olacağım. Bu seçimde oy veren vatandaşlarımız sadece yerel yöneticilerinin kim olacağına dair karar vermemiş aynı zamanda nasıl yönetilecek olmasına veya olmamasına da karar vermiştir. Alınan oy halkımız nezdinde CHP ye olan güveni arttırmıştır. Bu bize oy veren çoğunluğun veya vermeyen azınlığın beklediği hizmette adaleti göstermede ve hakkın hakça ve adil olarak da dağıtılabileceğinin gösterilmesi için verilmiş bir fırsat olduğunu düşünmekteyim.” diye konuştu.

Murat Aküzüm'den CHP üyelerine teşekkür

Son olarak, yerel seçimlerde broşür dağıtan, afiş asan, kapı kapı gezerek seçim çalışması yapan partililerine teşekkür eden Başkan Aküzüm, “Seçim çalışmalarımızda hiçbir beklentisi olmadan hizmetini esirgemeyen demokrasi emekçilerine, üyelerimize, Sabah erken kalkıp parti binasını açanlara, çayı koyanlara, direklere bayrak asanlara Broşür dağıtanlara, kapı kapı gezenlere teşekkür ederim. Artık az değiliz daha çoğuz, yarın daha da çok olacağız ve bugün yerelde kazanılan başarıyı iktidara taşıyacağız. Bu seçimi hep birlikte kazandık. Yine bugün hep birlikte oluşturulan politika ile yarınki gelecek nice zaferlere ulaşılmada yine başarı hepimizin olacaktır.” ifadelerini kullandı.

"31 Mart seçimlerinde nihayet zaferle karşılaştık"

Danışma kurulunda söz alan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise, “Danışma kurulları bir önceki seçimleri değerlendirdiğimiz neleri iyi, neleri kötü yaptığımızı değerlendirdiğimiz fikirleri paylaştığımız dertleştiğimiz aile sohbetleridir. Her yerde her zaman eleştiri olduğunda bunun yeri burası değil, danışma kurullarında konuşulur ifadelerini kullanırız. Bütün bunları konuşacağımız yer danışma kurullarımızdır. Biliyorsunuz yaklaşık 15/16 ay önce il başkanlığı görevine atanmıştım, ilk 3 hafta bütün örgütleri dolaşmıştık. Hemen ardından Şubat depremi oldu. Ardından masa kuruldu, masa dağıldı ardından milletvekili adaylarımız belli oldu. Aslında İzmir’de çok büyük bir oy farkı atmamıza rağmen seçim istediğimiz gibi sonuçlanmadı. Tekrar toparlandık mahalle delege seçimleri yaptık, ilçe seçimler il seçimi kurultay. Kurultayın hemen ardından yerel seçimler başladı. Birlikte seçim koşturmacası gerçekleştirdik ve 31 Mart seçimlerinde nihayet zaferle karşılaştık” dedi.

"Artık İktidara doğru yürüyoruz"

Yerel seçimlerde kazanılan başarının CHP örgütlerinin başarısı olduğunun altını çizen Aslanoğlu, “bu başarı örgütün başarısı. Bu genel başkanımızın doğru politikalarının ve doğru adaylaştırmalarının bir sonucudur. Hatırlıyorsanız seçim öncesi Bayraklı'yı kaybediyoruz Karabağlar’ı kaybediyoruz, Kiraz’ı hayalinizde görürsünüz diyenler oldu. Seçim sonuçlandı 31 belediyeden, 29 tanesini kazandık. Sadece Menemen ve Aliağa’yı kaybettik. Bu örgüt 31 belediyenin 29’unu kazandı. Sadece bunları kazanmadı; Adıyaman’ı kazandı, Kütahya’yı kazandı, Afyonkarahisar’ı kazandı. Biz, Ege CHP’nin kalesi diyorduk. Ama aslında 9 ilin sadece 3 tanesinde CHP’nin belediyesi vardı. Artık geri kalan 6 şehirde CHP iktidarıyla tanıştı. Şimdi, ne mutlu ki bütün Ege bölgesini CHP yönetiyor. Bize bu gururu yaşatan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz henüz hedefe ulaşmış değiliz. Biz maalesef 30 yıldır genel iktidar yüzü görmedik. Artık İktidara doğru yürüyoruz. ifadelerini kullandı.

Onur Yiğit: Örgütün emeği olmasa başarı kazanamazdık

Yerel seçim sürecindeki başarılarından bahseden ve kazanılan zaferde büyük bir emek olduğunun altını çizen Balçova Belediye Başkanı Onur Yiğit ise, “Ev ev dolaştık, kapı kapı gezdik, sokakları tek tek arşınlandık, kapıları çaldık, bunların hepsini CHP örgütüyle birlikte yaptım. Örgütümün emeği olmasa böyle büyük bir başarıyı kazanamazdık. Son seçimlerde İzmir’de en yüksek oy alan üçüncü ilçe haline geldik. Metropolde meclis üyesi sayısını tek arttıran ilçe olduk. Hepimiz bu mücadeleyi üzerine koyarak sürdürebilirsek CHP iktidarı çok yakın. Bugün Türkiye’de yaşadığımız sorunların ve problemlerin hepsi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çözülecek” dedi.

Muhabir: ATAKAN BAŞPEHLİVAN