Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği dördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write About A Serial Killer”ın dünya prömiyeri, filmin çekimlerinin de yapıldığı New York’ta düzenlenen 2024 Tribeca Film Festivali’nde gerçekleşti!

8 Haziran’da ilk kez izleyiciyle buluştu

Biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen film, festivalin yıldız isimlerin prömiyerlerine ev sahipliği yapan Spotlight bölümü kapsamında 8 Haziran’da ilk kez izleyiciyle buluştu. Kara komedi türündeki film, Karaçelik’in yanı sıra dünyaca ünlü başrol oyuncuları Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun da katılımıyla gerçekleşen gösterimde sinemaseverlerden tam not aldı.

Bisikletli İspanyol gezgin: "Tunceli'ye hayran kaldım, zazaca öğreniyorum!" Bisikletli İspanyol gezgin: "Tunceli'ye hayran kaldım, zazaca öğreniyorum!"

Tolga Karaçelik sinema dünyasında önemli bir yer edindi

Hem yurt içinde hem de yurt dışında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru”, “Sarmaşık” ve “Kelebekler” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olan “Kelebekler” ile de tarihi bir başarıya da imza atmıştı. Dünya çapında kazandığı başarılarla sinema dünyasında önemli bir yer edinen Karaçelik, yeni projesiyle bir kez daha, Türk sinemacıların da kaliteli işlerle dünyanın farklı ülkelerinde kendilerini göstermesinin mümkün olduğunu ortaya koyuyor.

Kaynak: Haber Merkezi