Aşk her şeyi çözer mi? Sağlık problemleri aile dizimi ile ilgili olabilir mi? Ayvalık gerçekten bu kadar güzel mi? Pozitif düşüncenin önemi ne? Hayata bakış açınızı değiştirecek bir yapım Zeytin Ağacı ikinci sezonu ile Netflix platform kütüphanesinde yerini aldı.

Zeytin Ağacı ikinci sezonu ile Netflix'te

Zeytin Ağacı ilk sezon 28 Temmuz 2022 günü yayınlanmış ve çok sevilmişti. Dizi yayınlandıktan sonra çeşitli tartışmalara da neden olmuştu. Konu edilen aile diziminin sahtekarlık olduğunu söyleyenler kadar bu yöntemin faydalarını belirtenler de vardı.  İkinci sezonu izlemek için yaklaşık iki yıl bekledik. Bakalım beklediğimize değecek mi?

Gülse Birsel, “Beni Gözünüzde Büyütmeyin” diyor... Gülse Birsel, “Beni Gözünüzde Büyütmeyin” diyor...

Yönetmenliğini Burcu Alptekin ve Erdem Tepegöz’ün yapıyor

Yönetmenliğini Burcu Alptekin ve Erdem Tepegöz’ün yaptığı, Nuran Evren Şit’in kaleminden çıkan Zeytin Ağacı’nda  Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz, Murat Boz, Serkan Altunorak, Umut Kurt, Fırat Tanış, Rıza Kocaoğlu, Füsun Demirel, Aytaç Şaşmaz, Nilüfer Açıkalın gibi özellikle gençlerin hayran olduğu oyuncular rol alıyor. Ancak asıl başrol Ayvalık... Şehrin kaosundan huzura yolculuğun son noktası Ayvalık... Siz de izledikten sonra  “Roka, balık, Ayvalık” diyerek, Ayvalık yolculuğuna çıkacaksınız.

Dizinin konusu...

Dizinin konusu...

Ada, Leyla, Sevgi birbirlerinden ayrılmayan üç arkadaş... Herkes gibi kendilerini toplumun içine atmış acılarıyla mücadele ederek yaşama tutunuyorlar. Biri sevgi kadını, diğeri işkolik, diğeri her şeyi içine atarak sağlık problemleri ile boğuşuyor. Ada başarılı bir cerrah, Leyla idealist bir avukat ama işle pek ilgisi yok eşi ile eğlence peşinde... Sevgi amansız bir hastalık ile mücadele halinde, tıptan umudunu kestiği bir noktada yolculuğa çıkıyor. Zaman Bey ile tanışıyor ve hayatının yönü değişiyor. Zaman, zamanı geri döndürerek çözüm üretiyor. Dizinin finalinde aslında doktor olduğunu öğreniyoruz. Zaman’ın gizemi bu sezon çözülecek...

Aile dizimi...

İkinci sezon heyecanla beklendi

Ailenin nesiller boyu birbiriyle aralarındaki bağ anlamına geliyor. Eğer geçmişte yaşanan bir sıkıntı varsa ve bu çözülemiyorsa nesiller boyu aynı sıkıntıyı yaşıyorsunuz. Yani büyük büyük anneniz boğularak öldüyse siz de suda korkuyorsunuz. Bir takım terapilerle geçmişteki bu bağ ile iletişime geçerek bu problem ortadan kalkıyor.

Ekip Yeniköy’de buluştu...

Muhteşem gala

Dün akşam dizinin galası gerçekleştirildi. Yeniköy’de Turnede olan Murat Boz ile ABD’ye giden Serkan Altunorak katılmazken, tüm ekip şıklık yarışındaydı. 2. sezonda Ada, Leyla ve Sevgi’nin yepyeni maceralarla buluşacaklarını ifade eden oyuncular dizinin yeni  sezonunu kaçırmamalarını istedi.

İyi seyirler...

Barışın, kutsallığın, bilginin, saflığın, bereketin sembolü ölmez ağaç zeytin ve Ayvalık için seyredilmeye değer bir dizi... İnanmasanız da renkli oyuncular ve yaşamın değeri için yarın ekranın başına geçin... Bir teşekkür de görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki’ye... Ayvalık’ın tüm güzelliklerini yansıtıyor. 

Muhabir: Balamir Yıldız