Birce Akalay ismi Türkiye gündeminde bir numaraya oturdu. Vatandaşlar, Birce Akalay'ın kim olduğunu merak ediyorlar. Peki, Birce Akalay kimdir? Birce Akalay kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

Sinan Akçıl'ı gören vatandaş yanına çağırdı: O sırada karşıdan karşıya geçen Akçıl kazaya sebep oldu Sinan Akçıl'ı gören vatandaş yanına çağırdı: O sırada karşıdan karşıya geçen Akçıl kazaya sebep oldu

BİRCE AKALAY KİMDİR?

BİRCE AKALAY KİMDİR?

İstanbul'da 19 Haziran 1984'te doğan Birce Akalay, annesi Yasemin ve babası Sercan Akalay'ın çocuğudur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'ne girdi, ancak mezun olmadan ayrıldı. Daha sonra 2010'da Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

2004 yılında Türkiye Güzellik Yarışması'nda üçüncü oldu ve Avrupa Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti. Spor spikerliği yaparken, Star TV ve TV8'de Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları sundu. 2009 yılında TRT 1'de yayınlanan "Alayına İsyan" dizisinde Sevtap karakterini canlandırdı ve aynı yıl "Sizi Seviyorum" filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaştı. 2013'te "Ben Onu Çok Sevdim" dizisinde Türkiye'nin Opera Sanatçısı Ayhan Aydan karakterini oynadı.

2014 yılında "Küçük Ağa" dizisinde Sarp Levendoğlu, Zeki Alasya ve Emir Berke Zincidi ile birlikte rol aldı. Oyuncu Murat Ünalmış ile 2011'de evlendi ve 2012'de boşandı. Ardından "Evli ve Öfkeli" dizisinde rol aldı.

2016'da "Hayat Bazen Tatlıdır" dizisinde Ufuk Özkan ile başrolde yer aldı. Evlilikleri ve boşanmalarıyla da gündeme gelmiştir.

Kaynak: Haber Merkezi