MSÜ tercihleri için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından düzenlenen MSÜ sınavının sonuçları 3 Mart'ta erişime açıldı. Adaylar şimdi tercih tarihlerini bekliyor. MSÜ tercihleri ile ilgili tarihler belirlendi ve adaylar ÖSYM aracılığıyla tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından tercihlerini yapabilecekler.

MSÜ tercihleri ne zaman yapılabilecek?

MSÜ tercihleri ne zaman yapılabilecek?Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, 2024 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercihlerinin 3 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Personel ve askeri öğrenci alım/temin faaliyetlerimiz planlandığı gibi devam etmektedir. 3 Mart'ta gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na toplam 716,522 aday katılmıştır; bunların 375,409'u kadın, 341,113'ü erkektir. Sınavı başarıyla tamamlayan adayların okul tercihleri, 3 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında alınacaktır."

Depremzede genç ressam, Selçuk Bayraktar'a Kızıl Elma tablosu hediye etti! Depremzede genç ressam, Selçuk Bayraktar'a Kızıl Elma tablosu hediye etti!

MSÜ tercih kılavuzu yayımlandı mı?

MSÜ tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. Ancak tercih tarihinden önce ÖSYM tarafından yayımlanması bekleniyor. Tercih işlemleri, Millî Savunma Bakanlığının personeltemin.msb web adresi üzerinden duyurulan tarihler arasında gerçekleştirilecek. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için tercihler bu süreçte yapılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ