Son yıllarda ekranlarda sıkça görmeye başladığımız ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken Hakan Kurtaş, hayatı ve kariyeri ile merak konusu oldu. Bu yazıda, Hakan Kurtaş'ın kim olduğunu, kaç yaşında olduğunu, nereli olduğunu ve hangi filmlerde rol aldığını inceleyeceğiz.

Hakan Kurtaş Kaç Yaşında ve Nereli?

Hakan Kurtaş, 7 Eylül 1988 tarihinde İzmir'de doğmuştur. 2024 yılı itibarıyla 35 yaşındadır.

Hakan Kurtaş'ın Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı

Teoman, performansını eleştiren gazeteciye ateş püskürdü: "Çirkinsin, kale almıyorum" Teoman, performansını eleştiren gazeteciye ateş püskürdü: "Çirkinsin, kale almıyorum"

Hakan Kurtaş'ın Eğitimi ve Kariyer Başlangıcı
Kurtaş, lise eğitimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimine başlamadan önce profesyonel basketbol kulüplerinde oynamış, karikatürler çizmiş ve müzikle uğraşmıştır. Aynı zamanda bir müzisyendir.

Hakan Kurtaş'ın İlk Adımları ve Başarıları

Hakan Kurtaş'ın İlk Adımları ve Başarıları
Kurtaş, ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında "Ezel" dizisinde yaşamıştır. Bu diziyi "Kuzey Güney", "Vatanım Sensin", "Çukur" ve "Uzak" gibi birçok başarılı yapım takip etmiştir. Kurtaş, son olarak "Baba" dizisinde Ferit Karaçam karakterine hayat vermiştir.

Hakan Kurtaş'ın Başarıları ve Ödülleri
Kurtaş, başarılı oyunculuğuyla birçok ödülün de sahibi olmuştur. 2012 yılında "Kuzey Güney" dizisindeki rolüyle Altın Kelebek Ödülü'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 2016 yılında "Vatanım Sensin" dizisindeki rolüyle Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından "En İyi Yardımcı

Rol Aldığı Yapımlar
Ezel (TV Dizisi)
Bir Çocuk Sevdim (TV Dizisi)
Vücut (Sinema Filmi)
A.Ş.K. (TV Dizisi)
Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi (TV Dizisi)
Analar ve Anneler (TV Dizisi)
Seddülbahir 32 Saat (TV Dizisi)
91.1 (Sinema Filmi)
Saruhan (TV Filmi)
Bölük (Sinema Filmi)
Dolunay (TV Dizisi)
Martıların Efendisi (Sinema Filmi)
8. Gün (TV Dizisi)
Çarpışma (TV Dizisi)
İyi Oyun (Sinema Filmi)
Kadın (TV Dizisi)
Kimler Geldi Kimler Geçti (Netflix)

Kaynak: HABER MERKEZİ