Sezonun sona ermesine kısa bir süre kala Galatasaray'da şampiyonluk umutları yükseliyor. Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe'ye karşı olan 6 puanlık farklarını koruyarak Fatih Karagümrük'ü mağlup ederek derbiye odaklandılar. Galatasaray-Fenerbahçe derbisi önümüzdeki hafta oynanacak. Galatasaray, Süper Lig'in 65 sezonunda 24. kez şampiyonluk kupasını kaldırma umutları içerisinde.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılacak mı? İşte cevabı! Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılacak mı? İşte cevabı!

Debideki beraberlik dahi Galatasaray'a yarıyor!

Süper Lig'in 36. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük'ü 3-2 mağlup eden Galatasaray, Fenerbahçe derbisinde 1 puan dahi alsa şampiyonluğunu ilan etmiş olacak. Ancak, Galatasaray'ın derbide Fenerbahçe'ye yenilmesi durumunda şampiyonluk yarışı son haftaya taşınacak.

Son hafta kritik öneme sahip!

Son hafta oynanacak olan Konyaspor-Galatasaray maçında sarı-kırmızılıların en az 1 puan alması, şampiyonluk için yeterli olacak. Fenerbahçe'nin ise, Galatasaray'ın son hafta yenilmesini bekleyerek iki maçını da kazanmasından başka çaresi kalmayacak.

İkili averaj belirsizliği koruyor!

Süper Lig'de ikili averaj sistemi hala geçerli. Eğer takımlar arasında puan eşitliği varsa, ilk olarak bu takımlar arasındaki maçların sonuçlarına bakılır ve ikili averaj hesaplanır. Bu maçlardaki puan ve gol averajı da eşitse, genel averaja geçilir. Hala bir üstünlük sağlanamazsa, daha fazla gol atan takım öne geçer. Ancak, bu adımlar sonuç vermezse, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) belirlediği diğer kriterler devreye alınır.

Kaynak: HABER MERKEZİ