Soner Olgun ismi bugün Türkiye gündemini derinden sarstı. Vatandaşlar onun kim olduğunu merak ediyorlar. Peki, Soner Olgun kimdir? Soner Olgun kaç yaşında?

Soner Olgun kimdir?

Soner Olgun kimdir?

Soner Olgun, 1959 yılında Fethiye'de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Yazarlık Bölümü'nden mezun olan Olgun, 1992 yılında müzik dünyasına "Letafet" albümü ile adım attı ve sahne çalışmalarına başladı. Ardından 1994'te "Her Şey Değişmeli", 1999'da "İyi Bayramlar", 2004'te "İyi Bayramlar Türkiye" ve 2012'de "Sevda Diye Bir Kuş" albümlerini çıkardı.

Hasan Mezarcı Kimdir? Evli Mi? Kaç Yaşında? Hasan Mezarcı Kimdir? Evli Mi? Kaç Yaşında?

Aynı zamanda "Letafet" isimli bir oyun yazıp müziklerini de yapan Soner Olgun, Cine5 ve TV 8'de "Soner Olgun ile İyi Bayramlar" adlı müzik programlarını hazırlayıp sundu. Türkiye'nin dört bir yanında ve Kuzey Kıbrıs'ta konserler veren Olgun, 1997-2014 yılları arasında 17 yıl boyunca İstanbul'da aynı mekanda her Cuma ve Cumartesi sahne alarak dikkat çekici bir rekora imza attı.

2014'ten itibaren Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konserlerine devam eden Olgun, 2015 yılında ilk maxi single çalışması "Yakarım Yağmurları"nı yayınladı. Şu ana kadar sözleri veya müziği kendisine ait 35 eser yayımladı.

Instagram hesabını aktif olarak kullanan Soner Olgun'un 60 bin takipçisi bulunuyor. Konserler ve etkinliklerle ilgili paylaşımlar yapan Olgun'un Instagram kullanıcı adı "sonerolgunofficial".

Kaynak: Haber Merkezi